16.7 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
Cuma, Haziran 18, 2021
Diğer

  Mahkum

  Avatar of turan kılıç
  Turan Kılıçhttps://haberton.com/
  Turan Kılıç 1985 Malatya doğumlu. Malatya Adliyesinde görev yapmakta. Ön lisans Adalet bölümü mezunu.

  Son Dakika Haberleri

  Saat sabahın 6 sıydı duygusuz bir ses kalk sağ baştan say diye bağırdığında. Güzel bir rüyadan uyandırılmıştı.

  Sevdalandığı Zeynep’ini görmüştü rüyasında. 15 yaşındaydı Ali, kalem tutan elleri vardı. Sevdiğinin baş harfini yazmıştı bütün kitaplarına. Tüm hikaye Zeynep’le başlayacaktı çünkü. Zeynep köyün en güzel kızıydı. Artık yalnız taşıyamıyordu bu sevdayı. Bir okul dönüşü açılacaktı Zeynep’e.

  Önce eve gitti annesi açtı kapıyı yaşlı gözlerle. Dedesi beddualar ediyordu oğlunu öldüren kan davalısı hasımlarına. Ne olduğunu bile anlamadan dedesinin eline tutuşturduğu silahı fark etti Ali. Gün şerefimizi onurumuzu kurtarma günüdür, çıkmış babanın katili içeriden diye sesler yükseliyordu evden.

  Evden nasıl çıktığının bile farkında değilken Zeynep geldi yine aklına. Bu gün ona anlatacaktı kalbindeki coşkun denizi. Tüm sevdasını haykıracaktı adeta. Yürüyordu belli belirsiz. Aklında sadece Zeynep’in gözleri vardı. Sonra durdu ansızın. Bir el silah sesi duyuldu köy meydanında. Babasının katilinden dökülen kanlar Zeynep’in gözlerini sildi aklında. Sağ baştan say diye tekrar bağırdı aynı duygusuz sesle gardiyan. O an düşündü, bir insan öldürmenin bir cana kıymanın, bir genci mahkum etmenin, bir hayatı söndürmenin, bir sevdayı katletmenin neresindeydi onur. Ali eli kalem tutan, Zeynep’ine sevdasını anlatamayan, pırıl pırıl hayalleri olan, kan davasına mahkum edilmiş yüzlerce Güneydoğulu çocuklardan sadece biriydi…

  Önceki İçerikBir kadın!
  Sonraki İçerikBütün dünya buna inansa…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler