TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKusursuz hüznümsün

  Kusursuz hüznümsün

  Avatar of can saray
  Can sarayhttps://haberton.com/
  İbrahim Saray, 22 yaşında. Adıyamanlı, sinema bölümünde okuyor, uzun zamandır şiir, söz ve senaryolara ilgi duyuyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kusursuz hüznümsün!… Ezberimde bir numara var, tam arayacağım, hatta arıyorum hemen kapatıyorum, mesajı yazıyorum ama göndermeden siliyorum.

  Aklıma geliyor sürekli, düşünmemeye çalışıyorum ama ondan başka bişey düşünmediğimi anlıyorum.

  Bazen korkuyorum, ya başkasına giderse, geç kalırsam diye, bazen de umurumda değilmiş gibi hissediyorum, kalbim sıkışıyor, diyorum ki kesin canı acımıştır, başına bişey gelmiştir ama sonra duruyorum sanki kendim kuruluyormuşum gibi geliyor.

  Bir başkasının gülüşünde, kendi düşümde, son anda bindiğim otobüsteki parfüm kokusunda ve dahası onun için yaşıyorum, nereye gidersem yanımda bu 4 acımasız yıl çok yoruldum yanımda taşımaktan, tek taraflı bir aşktan, çok yoruldum. Dur diyebilseydim kendime, inan bu sözüme en çok ben karşı çıkarım inan ki benim kendimi yenemediğim tek nokta o.

  Bir çaresi olmalı ama, besleyebileceğimiz bir umut, bekleyebileceğimiz bir yarın, yarında bekleyeceğimiz bir yar, kurguda olsa bir özlem olmalı, samimiyetsizde olsa güzel bir gülüşün tesirinde kalmalı, kırılmışşa bile bir dala konabilmeli insan, yoksa insan olunur mu ki.

  Bu gün bir farklıyım, saçlarımı taramadan, onlarca elbise denemeden, herhangi bir ayakkabı ve renk arasında kalmadan, “bu mu iyi bu mu iyi” diye bir arada ve acaba da kalmadan, bunlar ne derler, şunlar ne derler demeden, kendimi kandırmadan, zenginken fakir, fakirken zenginmiş gibi göstermeden, yüzümdeki sanki gerçekmiş gibi kondurduğum maskemi almadan, herhangi bir giysi veya vücut takısı takmadan, bir başkasının istediği şekilde yaşamadan yaşayacağım.

  Herkes ölecek, bende öleceğim ama o gün bu gün değil, o gün bu gün olmamalı. Sadece bu gün perşembe yarın çarşamba, inanarak söylüyorum; Tüm samimiyetlerimle buradayım, tutuldum sana, ay gibi, güneş gibi…Bir yazıya nasıl sığdırdın bizi. Anlıyorum seni, sürekli evdesin, yataktan odaya, odadan bahçeye, olunca işe, olmayınca parka, belki bir akrabaya, bir kulaklığa veya bir resme en fazla…

  Ama ben, ben o kadar yer dolaştım, beni bilmeyen deniz yoktur, önce hayatta kalmaktı derdim, sonra denizi anlamaya, son olarakta hükmetmeye başladım, beni bilmeyen hava yoktur, bir gün yağmurunda ıslanırım, bir gün karında, çamurunda, bir gün yazında ayazında kaybolurum, beni bilmeyen kara yoktur, kimi zaman yüreğim sıyrılırdı dağlardan, kimi zaman kordan kırıntılar dolanırdı damarlarımda, bazen Selvi bir çınardı manzaram, bazen yolunu şaşırmış bir gezgindim seni sayıklayan yollarda…

  Kusursuz hüznümsün
  Kusursuz hüznümsün

  Dediğim gibi beni bilmeyen yoktur, en umulmadık imkansızlarla tanıştım sana gelirken, hiç olunmadık hallerimle cebelleştim ara sıra…O kadar uğultunun, kalabalığın, sedanın, sevdanın içinde bile seni aramışım, giden ben değilmişim, gözlerinmiş…Hep bir başkasını bekleyen, belirsiz gönüllerde yer arayan, bedeninden uzaklarda, kirli nefsinden bihaber, gecesini gündüz ettiğin ruhlaraydı bekleyişlerin…Bir yanılgı, bir sanılgı değil midir insanı yıkan, kendi düşüncelerine  düşman edilen, beyaz sayfalara sürükleyen.

  Yıldızlara uzak bir ülkedeyiz, burada herkes vicdan aydınlığıyla kendi kurduğu sahnede, aslında yüreklerde burukluk var, herkes içindeki karanlıktan uzak, hatta bir kaçış içinde, kendilerince temiz, yalana bulanmamış, adaleti yansıtan terazileriyle meydanda, herkes masum, herkes iyi bu masalda. Peki kötü olan kim? Hiç bir şekilde oturtulmamış düzen mi, derenin kenarında yuvasına sahip çıkmaya çalışan çıngıraklı bir yılan mı, yoksa yavrularını korumak için saldıran kedi mi, belki iki gün bile yaşayamayan, kanatların ağırlığına bile zor dayanan kelebektir herhalde…

  Senaryosu mu kötü? Yoksa oyuncularımı amatör, düşleyebildiklerimiz bile yetersiz görüyor musunuz, belki de anı, zamanı değildir. Belki de tek bir cümleden ibarettir her şey, yaptıklarımız, söylediklerimiz, kurguladıklarımız büyük bir abartıdır belki de. Sen her söylediğimi not al, bir farz etmekten ibaret olmayalım bari….Sen her yaşadığını gerçek say, başı boş bir masalda kaybolmayalım sonra…İnanmakta zorunda değilsin bu rivayetten esinlenmiş sözcüklere, kim bilir, belki bir yalandan ibaretizdir…! 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler