16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKendin olmadıkça, yoksun demektir!

  Kendin olmadıkça, yoksun demektir!

  Avatar of recep demir
  Recep Demirhttps://haberton.com/
  Recep Demir 1990 Samsun doğumlu. Uluslararası ilişkiler lisans mezunu. Dört yıldır oyunculuk yapıyor. Anadolu üniversitesi Felsefe öğrencisi.

  Son Dakika Haberleri

  En basit anlatımıyla kendin olmak; dünyanın senden beklentilerine cevap vermek yerine, ne istiyorsan onu yapmak, demektir.

  Hayat sürekli bizden bir şeyler ister, ailen doktor, avukat, mühendis yani söylerken övünebilecekleri bir işin olsun ister, biran önce seni evlendirmek ve torun sevmek ister.

  Sevgilin yada eşin anlayışlı ve romantik olmanı ister, tabi iyi bir maaşının olması da fena olmaz. Halan, dayın, arkadaşların, komşun, velhasıl etrafındaki herkesin senden bir beklentisi vardır.
  İnanılmaz bir müzik kulağın varken yada sadece resim yaparken dünyanın en mutlu insanı olabiliyorken mühendislik okumak yada tostunun arasında sevmediğin bir baharatın olması. Arkadaşlarınla yarışabilmek için yıllarca ev yada araba taksiti ödemek, instagramda paylaşabilmek için bir haftalık market alışveriş parasını lüks bir restorana vermek.

  Yanlış olduğunu bilsen de arkadaşın diye savunmak. Yakaladığın her ünlüyle fotoğraf çekmek… Bu listenin sonu gelmez.

  Kendin olmadıkça, yoksun demektir!
  Kendin olmadıkça, yoksun demektir!

  Ayakkabı, çanta, yada toplu iğne koleksiyonu yapabilir, dünyanın en acayip binasını inşa edebilir, dünya mutfağının bütün lezzetlerini tadabilir, en iyi markayı giyebilir, dünyanın en çok okunan yazarı olabilir yada istediğin her ne olursa onu yaparak başarılı olabilirsin.

  Tabi başarı hiçbir zaman garanti olmaz ama yaptığın işi seviyorsan mutluluk garantidir. Önemli olan başarılı olmak değil, kendin olmaktır. Sokma akıl yedi adım götürür, diye bir sözümüz var. Kendinden başka kim için hareket edersen et, yaşadığın ülkenin başkanı bile olsan mutlu olamazsın.

  Elbette mühendis olmakta bir sakınca yok yada herhangi başka bir mesleği yapmakta. İstersen bir plazada müdür olabilir yada bir çorbacı açarsın. Bir ev parasına motor alabilir yada elektrikli bir motor kullanırsın. İstersen William Shakespeare‘in bütün yazdıklarını ezberleyebilir yada sevdiğin bilinmedik bir yazarı okuyabilirsin.

  İster dünyayı yerinden oynatacak bir şey olsun ister bir ipliği iğne deliğinden geçirmek, ne söylemek istiyorsan onu söyle, ne istiyorsan onu yap ve kim olmak istiyorsan o ol. Sevdiğin kıza çıkma teklif et, belki reddedecek ama hiç bir şey bu yükü bir ömür taşımaya değmez. Kendin olmak bazı şeylerden vaz geçmektir ama kendin olmamak kendinden vazgeçmektir. Kendin ol çünkü kendi olmayan hiç var olmamış demektir.

  Önceki İçerikTin Uykusu
  Sonraki İçerikTarihi bir gün!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler