TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
9.5 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
16.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKemal Sunal eskiye duyduğumuz devasa özlem

  Kemal Sunal eskiye duyduğumuz devasa özlem

  Fatma Gülal
  Fatma Gülalhttps://haberton.com/
  Fatma Gülal, 18 yaşında. İşletme Programı 1. sınıf öğrencisi. Küçüklüğünden beri yazmaya karşı bir merakı var ve yazmak onu mutlu ediyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gün boyu yaşadığımız olumsuz şeylerin onu seyrederken nasıl dağılıp yerini tarifsiz bir mutluluğa bıraktığı geliyor aklıma. Kemal Sunal eskiye duyduğumuz devasa bir özlem.

  Bir dönemin çocukları,gençleri,yaşlıları,kadını ve erkeği iyi tanır onu. Filmleriyle büyüdük en nihayetinde. Özellikle sosyal medyada gündem olan oğlu Ali SUNAL ve Fatih ÜREK ile dans ettiği eğlenceli anlarından sonra yazılmasa olmazdı. Kendisini her ne kadar “çok az konuşan, çok soğuk bir adamım” diye tanımlasada içten ve samimi gülümsemesi ile hatırlarız onu.

  Genelde iyi ve saf adamı oynardı sinemada. Çoğumuz onu Hababam Sınıfı’nın “İnek Şaban”ı olarak tanırız. İçinde yer aldığı projelerde dönemin sosyolojik-sosyoekonomik ve siyasi problemlerinin beyaz perdeye mizahi bir dille aktarılması onu içimizden biri yaptı. Toplumca benimsedik karakterlerini.

  Kemal sunal eskiye duyduğumuz devasa özlem
  Kemal Sunal eskiye duyduğumuz devasa özlem

  Bazen onun kahkahalarıyla ısınırdık soğuk kış günlerinde, filmlerini izlemek için bir araya gelirdik ailece. Hâlâ da güleriz repliklerine (parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği), andıkça gözleri doluyor insanın.
  Küçücük bir bakkalın zenginliğiyle yetinmişler bilir, ismi yetiyor tebessümümüze. Yeri büyük anılarımızda. Gün boyu yaşadığımız olumsuz şeylerin onu seyrederken nasıl dağılıp yerini tarifsiz bir mutluluğa bıraktığı geliyor aklıma. Kemal Sunal bizim eskiye duyduğumuz devasa bir özlem.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler