TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerÖzel HaberKaykay Parkı Ankara Çukurambar'da açıldı

  Kaykay Parkı Ankara Çukurambar’da açıldı

  Avatar of semih kır
  Semih Kırhttps://haberton.com/
  Semih Kır - 23 Haziran 1997 Ankara doğumlu, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik mezunu - Haberton Muhabiri

  Haftanın Öne Çıkanları

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılışı yapılan Başkent’in uluslararası standartlardaki ilk betonarme Kaykay Parkı Ankara Çukurambar’da açıldı.

  Ankara’nın Çankaya ilçesi Çukurambar mahallesinde bulunan, grafitilerle görsellik katılmış kaykay pisti kaykayseverlerin beğenisine sunuldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılışı yapılan uluslararası standartlardaki ilk betonarme kaykay parkı “Yeni pistimizde Ankara’nın kayan yıldızlarından biri sen ol. Sokaklar piste. Senin dünyan Ankara” mottosuyla yapımı tamamlandı. Kaykay pistinde hünerlerini sergileyen kaykaycıların yanı sıra patenciler de kendi gösteri ekipmanlarını getirerek piste renk kattı.

  Kaykay parkı çukurambar'da açıldı
  Kaykay Parkı Çukurambar’da açıldı

  Bir sokak sporu olarak doğan kaykay, son yıllarda gençler arasında en popüler spor dallarından biri haline geldi. Gençler şehir içinde, boş buldukları alanlarda sporlarını yapmaya çalışsa da kaykaydaki başarı, aslında bunun için hazırlanmış parkurlarda çalışmakla elde ediliyor. Kaykay sürmek için boş alan arayan Ankaralı gençler ise kaykay parkına kavuştu. Çukurambar’da 3 bin 400 metrekarelik alana sahip kaykay parkı, seyirci tribünleri ve yeşil alanlarla birlikte farklı yaş gruplarına hitap ediyor. Kaykay Parkı, Çankaya İlçesi Çukurambar Mahallesi 1527. Sokak-1528. Sokak ile Budapeşte Caddesi arasında kalan yaklaşık 3 bin 400 metrekarelik alanda inşa edildi. Yaklaşık bin 200 metrekarelik kısmı betonarme yapıya sahip kaykay parkurunun, kalan bölümü ise peyzaj alanlarından oluşuyor.

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılışı yapılan Başkent’in uluslararası standartlardaki ilk betonarme Kaykay Parkı Çukurambar’da açıldı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın ev sahipliğinde “Yeni pistimizde Ankara’nın kayan yıldızlarından biri de sen ol. Sokaklardan piste. Senin dünyan Ankara” sloganıyla, basına açık olarak düzenlediği etkinlikte kaykay severler yeteneklerini sergilemek için bir araya geldi.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sercan Çığgın, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan ve ANFA Yönetim Kurulu üyesi Ercüment Ünal’ın da katıldığı etkinlikte buluşan kaykayseverler, rengarenk grafitilerle donatılan parkta hünerlerini sergiledi.

  ” Sporsal alanları kazandırmaya devam edeceğiz”

  Kaykay Parkı’nda hem ailelerin hem de çocukların huzur içerisinde spor yapma imkanı bulacağını belirten Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sercan Çığgın, ”Böyle güzel mekanlarla hem çocuklarımız hem de aileler bir arada olma şansı yakalıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olacağız ve sporsal alanları kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

  Parkurlar dışında seyirci tribünleri ve yeşil alana sahip Kaykay Parkı’nı tüm Başkentlilerin hizmetine açtıklarını ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, şöyle konuştu:

  ”Gençlerimizden gelen talepler doğrultusunda Başkentimizin ilk hem uluslararası standartlara uygun hem de beton pisti olarak burayı yaptık ve gençlere armağan ediyoruz. Bu anlamda ciddi bir talep vardı. ‘Senin dünyan Ankara’ mottosuyla burayı gençlerimizden aldığımız fikir, görüş ve öneriler doğrultusunda güzel bir boyamayla hazırladık. Kaykay günümüzde trend bir spor bu. Gençlerimiz güle güle kullansınlar, hayırlı uğurlu olsun.”

  Grafiti sanatçısı Şenol Karakaya da projede yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, ”Senin dünyan Ankara sloganı ile burada grafiti çalışmaları yaptık. Burada amacımız kaykay sporuyla grafiti çalışmasını bir araya getirmekti” değerlerlendirmesinde bulundu.

  Whatsapp image 2021 09 29 at 17. 31. 51 - özel haber - haberton
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılışı yapılan Başkent’in uluslararası standartlardaki ilk betonarme Kaykay Parkı Çukurambar’da açıldı.

  Gençlerin nefes alacağı, keyifli vakit geçirebileceği ve spor yapabileceği kaykay parkı; Çankaya Çukurambar Mahallesi’nde Başkent’in ilk kaykay parkı özelliğine sahip olan alanda buluştu.

  Kaykay Parkı Ankara Çukurambar’da adrenalin tutkunu gençlerin buluştuğu parkur oldu. Akrobatik gösterilere de sahne oluyor. Kendi aralarında düzenledikleri amatör yarışlarla çevredeki vatandaşlara seyirlik gösteriler sunan geçler paten ve kaykayla hünerlerini sergiledi. Çukurambar’da 3 bin 400 metrekarelik kaykay parkı, seyirci tribünleri ve yeşil alanlarla birlikte farklı yaş gruplarına hitap edecek parkurlardan oluşuyor. Parkın tadını çıkarmak için etkinliğe gelen vatandaşlar ise yoğun ilgi gösterdi.

  Whatsapp image 2021 09 29 at 18. 02. 54 - özel haber - haberton
  • Kaykaysever Berkant Bolel, kaykay pistinin kentte olması gereken bir eksik olduğunu dile getirdi. Bolel, kaykay pistinin uluslararası kriterlere uygun standartlarda ölçüler alınarak yapılması gerektiğini ifade ederken, profesyonelleşmek için önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler