19.6 C
Ankara
24 C
İstanbul
26 C
İzmir
Pazar, Eylül 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarK-Pop büyük dalga

  K-Pop büyük dalga

  Avatar of gamze öztürk
  Gamze Öztürkhttps://haberton.com/
  Gamze Öztürk,1999 Muş doğumlu, üniversite öğrencisi, fotoğrafçılık ile ilgileniyor. Kitaplarla çok naif bi bağı var .

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünya çapında ruhu genç kesimler tarafından ilgi gören bir müzik türü K-Pop.

  Dünyayı kurtarmak fikrinize ilk önce ön yargılarınızdan kurtularak başlayın.

  Sektörün gençler için büyük tehlike yarattığına dair görüşler mevcut, aslında tehlikeyi tam olarak bu düşünce yapısına sahip insanlarda arıyor ve buluyorum desem yanlış telaffuz etmiş sayılmam. Dünya çapında ruhu genç kesimler tarafından ilgi gören bir müzik türü K-Pop.

  Sadece ergen yada çocuk kesimi tarafından ilgi görüyor diye herhangi bir iğneleyici ya da kalıplaşmış cümle de bulunmadım. İlk önce bu algınızı kırmanızı rica ederim. Müzik evrenseldir her türlü yaş grubunun dinleyici bir evrensellikten bahsediyorum, dinlediği müzik türüne göre yargılamak boş kalıplara dökülen erimiş metalden farkımız olmadığımız kanıtlar bu tür yargılara varmadan önce insanları umuda bağlayan güzel içerikli iletileri olan şarkıları dinlemenizi tavsiye ederim. Herkesin her konuda fikri var ama ne yazık ki çoğu fikirlerimiz bilmediklerimizden ibaret. Araştırmayı ve fikir sahibi olmayı deneyin sonucun da yargılarınızın kırıldığına şahit olacaksınız .

  K-pop büyük dalga
  K-Pop büyük dalga

  Geçmişte yaşanmış başarısızlıklar, büyük başarıların ilham kaynağıdır. Başarılı insanlar dününü düşünüp bugünü yaşar tam olarak bahsettiğim de bu, bu gençler bizlere aslında bunu anlatmaya çalışıyor ve düşündürüyor. Azim, sabır ve inanç sonucu ortaya çıkan başarılar kime ilham vermez ki yada şarkı sözlerinde ” bu dünya da sevmem gereken kişi benim ”sözü geçen müzikten kim etkilenmez ki .Bir fan olarak değil de ön yargılarını kırarak büyük bir olgunluğa ulaşmış biri olarak yazıyorum .Şu anda bu grupların fandomları genç yaşta ailesinden alamadığı desteği duygusal olarak bu insanlardan alıyor bunu hiç düşündünüz mü neden sevildiklerini? Din ve cinsiyet kimliği yargısını tamamen yıkan kişilere karşı oluşturmuş oldukları naif bir sevgi bağı, o insanları sevmelerinin en büyük etki kaynağının nedeni bu.

  Ön yargılarınızın büyük çoğunluğunu dış görünüşleri oluşturduğuna hem fikiriz öyle değil mi, peki neden? Bunu düşündüren şey ne? Pembe saçları mı yoksa pürüzsüz yüzleri mi ya da büyük hayran kitleleri mi yoksa dış görünüşleri ile cinsiyetsizliğe yönlendiriyor olmaları mı? açıkçası şunu söylemek gerekirse bu tür söylemlere sahip olan insanların başkalarının kültürlerini küçümseyip saygı duymayan cahil kişilerden olduklarını düşünüyorum.

  Dünya çapında ruhu genç kesimler tarafından ilgi gören bir müzik türü k-pop.
  Dünya çapında ruhu genç kesimler tarafından ilgi gören bir müzik türü K-Pop.

  Pembe saç yada pürüzsüz bir yüz kimsenin cinsiyetini belirlemez . İnsanların dış görünüşlerini konu edinmek yerine üstünde durulması gereken konuların daha çok konuşulup sonuç bulunmasına odaklanmadığımız sürece aynı sorunları büyük bir süreyle yaşamaya mahkum edileceğiz ülkemiz bu haldeyken birilerini bu konu hakkında ki olumsuz ve yargılayıcı düşünce ve haberlerini gündeme koymalarını gülünç karşılıyorum.

  O insanların aslında cinsiyetsizliğe değil de kadın ve erkek eşitliğini savunup o şekilde yönelimleri olduğunu bilmenizi isterim.

  Kadın yada erkeği bir obje olarak kullanan müzik türüne, ahlak çerçevesi içerisinde bakıp kusur bulmazken; ilham verici güzel mesajlar içeren müziği ve sanatçıyı cinsiyetsiz olarak algılıyorsunuz, asıl kusurun algınız olduğundan habersiz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler