15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİş arayanlarla işçi arayanları buluşturan İstihdam Noktası

  İş arayanlarla işçi arayanları buluşturan İstihdam Noktası

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Kağıthane Belediyesi’nin yakın dönemde hizmete açtığı; iş arayanlarla işçi arayanları buluşturan İstihdam Hizmet Noktası, bir günde 20 kişiye iş buldu.

  Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in seçimlerden önce sözünü verdiği İstihdam Hizmet Noktası çalışmalarına üç ay önce başladı. Bugüne kadar 250’den fazla kişiye iş bulan İstihdam Hizmet Noktası’nda bir günde tek mülakatla 20 kişi iş sahibi oldu.

  İş arayanlarla işçi arayanları buluşturan i̇stihdam noktası
  İş Arayanlarla Işçi Arayanları Buluşturan İstihdam Noktası

  Dünyaca ünlü bir cep telefonu üreticisi firmanın yerli cep telefonu üretim tesisinde çalıştırılmak üzere İstihdam Hizmet Noktası’nda düzenlenen mülakata 48 kişi katıldı. Adaylar önce sözlü, ardından uygulamalı mülakata alındı. Firma yetkililerinin de hazır bulunduğu mülakatların sonucunda 20 kişinin işe uygun olduğu tespit edildi. Firma toplamda yıl sonuna kadar kademeli şekilde 150 kişiyi işe alacak. Kadın istihdamını desteklemek için de ayrı günlerde kadınlara yönelik mülakatlar düzenlenecek.

  Mülakata katılan adaylarda aranan şartlarsa; elektrik ve elektronik alanında en az meslek lisesi mezunu veya benzer işlerde çalışmış, vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilecek, 20-40 yaş aralığında çalışmaya engel durumu olmayan, el becerisi yüksek kişiler olarak açıklandı. İşe uygun adaylara; maaş, prim, ek mesai, yemek ve servis gibi olanaklar sunulacağı belirtildi.

  Kağıthane belediyesi'nin yakın dönemde hizmete açtığı; iş arayanlarla işçi arayanları buluşturan i̇stihdam hizmet noktası, bir günde 20 kişiye iş buldu.
  Kağıthane Belediyesi’Nin Yakın Dönemde Hizmete Açtığı; Iş Arayanlarla Işçi Arayanları Buluşturan İstihdam Hizmet Noktası, Bir Günde 20 Kişiye Iş Buldu.

  Firmanın yakın zamanda üretim tesisini Kağıthane’ye taşıyacağı ve bu nedenle firma yetkililerinin Kağıthane Belediyesi ile görüşerek, yeni personel alım sürecinde iş birliği yaptığı kaydedildi. Kağıthane Belediyesi İstihdam Hizmet Noktası’nda görevli insan kaynakları uzmanlarının koordinesinde gerçekleşen mülakatlardan başarıyla geçen adaylar yeni yılla birlikte yerli cep telefonu üretim tesisinde iş başı yapacak.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler