30.1 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHayatımızdaki renklerin önemi

  Hayatımızdaki renklerin önemi

  Sevgilinizle mutluluğu renkler belirler, siz değil. Eşinizle ilgili mutluluğu siz belirlemezsiniz, renkler belirler, o evliliğin sürüp sürmemesini renkler belirler.

  Avatar of i̇sa kantarcı
  İsa Kantarcıhttps://motive19.blogspot.com/
  İsa Kantarcı, Kişisel gelişim yazıları yazıyor. İlk romanı “İki Kız Bir Erkek” 2022 yılında basılacaktır. Genç kız ve genç erkeklere yönelik romanlar yazmakta. 2005 yılında bir kitabı basıldı. Ruhani gücü olan metinler yazıyor.

  Son Dakika Haberleri

  Hayatımızdaki renklerin önemi; Varlıklar renklidir, varlıklar renklerle ahenklidir. Ama biz kendimizi farkında olmadan birkaç renge sıkıştırırız.

  Oysa renkler hayatımızı, onun gücünü, kaderimizi belirler. Renkler maddi gücümüzü belirler. Hak eden yükselir, hak etmeyen en arkaya atılır, evrenin prensibi budur.

  Sevgilinizle mutluluğu renkler belirler, siz değil. Eşinizle ilgili mutluluğu siz belirlemezsiniz, renkler belirler, o evliliğin sürüp sürmemesini renkler belirler.

  Evliliklerden, çevremden söz edeyim: Bazen kadın kalın kafalıdır evlilikte, bazen erkek kalın kafalıdır. Öteki taraf inse ince kafalıdır. Mesela kalın kafalı kadın kocası evde muhabbet kuşu bakıyorsa; “bunu evden at, onu istemiyorum!” diye tutturur, kocası da ne yapsın, kadın ısrarla öyle diyorsa boyun eğecek, eğiyor.

  Abi dediğim arkadaş anlatıyor bunu. “Bizim evde koca benim hanımdır” diyor, gülüyorum. Çantasında bir çiçek var, iş yerinden bir kadından almış. Arkadaşım çiçek hastası, onları bakıp büyütmek onu çok mutlu ediyor. Ha, bu adam ince adam, bu adam evliliği ayakta tutan adam, kalbi güçlü adam, ruhu güçlü adam. Bu adam güzel adam.

  Kadın çiçekleri sevmiyorsa sevmez, laf anlatamazsın ona. Ama bazı kadın altın, elmas hediye etsen bayılır, çikolata, bu kadın boş kadın mı? Bu kadın hiçbir zaman mutlu edilemez mi? Böyle bir kadını sevip almışsan da mutlu edeceksin. Yani sen ince ruhlu adamsın demektir, olmak zorundasın, sen de onun gibiysen o iş yürümez. Evliliğin amacı birinin birini kurtarmasıdır aslında. İnsanların birbirini kurtarması renklerle olur, para diyeceksiniz, eve para getirmekle mutluluğun ilgisi yoktur. Çünkü insan renklerle beslenir, enerjisi gerekli renkleri almadığında hastalanır kişi, mutsuz olur.  

  Benim uyumlu gördüğüm evliliklerde kişiler birbirini sürekli renklerle besler farkında olmadan, bu yaratıcılıktır, bir taraf sürekli yaratıcıdır, işte o taraf evliliği ayakta tutan kişidir. Renkler nefes almak gibi gereklidir; çünkü enerji merkezlerimiz renklerle beslenir.

  Colorful dust explode paint holi - yazarlar - haberton
  Hayatımızdaki renklerin önemi

  Siyah ve beyazın bir değeri yoktur renk olarak. Bazı durumlarda kullanmanız gerekebilir. Olumlu hiçbir anlamı yoktur bedenimizde, zihnimizde, bize katkısı yoktur bu renklerin.

  Karşı taraf bilmez çiçekleri. Sevgilindir, eşin vs. Babası olacaksın. Ona öğreteceksin. Onu hayata bağlayacaksın. Evliliğin temel amacı budur, o’nu kurtarmak. ‘Mutlu olmak’ deniyor, yok böyle bir şey. Akıllı insanlar bu hayatta mutluluk olmadığını bilmekteler, kendilerini hiçe sayıp birilerini için gayret edip mücadele etmekteler. Bu şuurlu kimseler kadını ‘beni mutlu eden varlık’ olarak algılamazlar. Kadının derdini çözerler, kadın için mücadele ederler, öğretirler. Bu erdemli kişiler kadının ruhuyla ilgilenir, kadının ruhunla olup bitenleri bilir, ona yardımcı olmak onları mutlu eder.

  Hayat zor, sorunlarımız çok ve hayat çok kısa ve mutlu olmayan vakit yok. İnsanlarda bu derinlik olmadıkça hiçbir sorunlarını çözemezler. Göremezler ki çözümü!

  Gelinlikler beyazdır, oysa bunun bir katkısı yok bize.

  Gelinliklerin sarı olması lazım.

  Evlenecek olan kızlara derim: Sarı gelinlik en iyisidir.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler