TRY - Türk Lirası
EUR
19,402
USD
18,634
GBP
22,448
CNY
2,585
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarHayal Kırıklığı nedir? Siz hiç yaşadınız mı?

Hayal Kırıklığı nedir? Siz hiç yaşadınız mı?

Hayal kırıklığına uğramak, çoğu zaman pişmanlık duygusuna benzerken, bu durum arasındaki en büyük fark ise; pişmanlık durumunun kişinin kendi yaptığı bir durum neticesinde yaşanması, hayal kırıklığının ise kontrolü dışında yaşanmasıdır.

İlknur Polat
İlknur Polathttps://haberton.com/
İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

Haftanın Öne Çıkanları

İnsanız mutlu olmak isteriz. Beklentilerimiz oluyor hayal ediyoruz bazen emek veriyoruz. İstediğimiz karşılığı bulamayınca için de bulunulan durum ya da boşluk bir hayal kırıklığıdır.

Üzülen kişi bunu iç dünyasına yansıtır bu uzunca bir süre yaşarsa kişi depresyona girebilir.

Kimsenin hayal kırıklığı olmayın derim zaten kırılan bir şey yerine gelebilir mi? Gelmez hiç bir şey eskisi gibi olmaz zorlamayın. Çok çalıştınız bir proje var olacak diyorsunuz red cevabı alıyorsunuz. Bir arkadaşınız çok güveniyorsunuz ummadığınız bir anda sizi yarı yolda bırakıyor. Yıllarca çalıştığınız iş yeri bir bakıyorsunuz attığınız adım gözlerine batıyor sizi değersizleştirerek göndermek istiyorlar.

Hayalleriniz bazen olmuyor sınavdan geçemiyor işe alınmıyorsunuz. Her şey ters gidiyor bazen hayat karmaşası sizi yoruyor. Hepimiz benzer şeyler yaşayabiliyoruz. Şunu karıştırmamak gerekir psikoloji der ki sizin yaptığınız olaylar yüzünden yaşadıklarınız hayal kırıklığı değil pişmanlıktır. Hayal kırıklığına uğramak, çoğu zaman pişmanlık duygusuna benzerken, bu durum arasındaki en büyük fark ise; pişmanlık durumunun kişinin kendi yaptığı bir durum neticesinde yaşanması, hayal kırıklığının ise kontrolü dışında yaşanmasıdır. Hayal kırıklığı yaşamak her ne kadar geçici bir durum olsa da, bazı insanlarda uzun sürebilmekte ve çeşitli psikolojik sorunlara yol açabilmektedir.

İnsanız mutlu olmak isteriz. Beklentilerimiz oluyor hayal ediyoruz bazen emek veriyoruz. İstediğimiz karşılığı bulamayınca için de bulunulan durum ya da boşluk bir hayal kırıklığıdır.
İnsanız mutlu olmak isteriz. Beklentilerimiz oluyor hayal ediyoruz bazen emek veriyoruz.

Hayal kırıklığı kontrolünüzün dışında gelişir. Çok istersiniz olmaz. Bir futbol maçı düşünün on bir kişi doksan dakika mücadele eder şartlar ufak hatalar şansızlık maçı kaybedersiniz bu pişmanlık değildir.

İstediğimiz olmadı diye karalar bağlayıp oturmayacağız. Başka bir yola girebilir mücadeleye devam edebiliriz. Önemli olan kişiliğiniz sağlam olsun. Her sorunun bir cevabı çözüm süreci vardır. Zayıf iradeli bazen olayları ağır yaşayan insanlar olabilir süreci atlatmak için destek almak yararlı olacaktır. Sevdiğiniz şeyleri yapın.

Her ne olursa olsun kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yaşatmayın yani kimsenin hayal kırıklığı olmayın. Unutmayın hayat yaşattığınızı yaşamadan bitmez. Yolumuz doğru kalbimiz güzel olsun varsın arada sırada kırılalım ama dağılmayalım tuz buz olmayalım. Hayat kısa sevgiyle kalın.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler