TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarGünümüzün sorunu; Tepkisizlik

  Günümüzün sorunu; Tepkisizlik

  Avatar of emrullah cömert
  Emrullah Cömerthttps://haberton.com/
  Emrullah Cömert, 22 yaşında. Kocaeli üniversitesi inşaat teknikerliği bölümünden mezun, daha önce başka sitelerde yazarlık deneyimi bulunmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Günümüz de en çok rastladığımız ve dikkatimizi çeken bir olay tepkisizlik ne olursa olsun, ya tepkisiz kalıyoruz ya da umurumuzda değilmiş gibi görmezden geliyoruz.

  Bu durum bir o kadar da sorunu beraberinde getiriyor. Örneğin bir şahısın yaptığı uygunsuz davranışını görmezden gelip tepki göstermediğimiz zaman o kişi yaptığı davranışın kötü bir davranış olduğunu idrak edemiyor ve bunu süregelen bir davranış olarak sergileyip toplumda derin korkular ve rahatsızlıklar görülüyor.

  Tepki göstermek derken aslında burada olaya direkt müdahale etmekten bahsetmiyorum gerekli birimlere haber verilmesi veya olayın durumuna göre kendimiz de sözlü telkinlerde bulunabiliriz. Puan toplumumuzda en büyük sosyolojik sorun, tepkisizlik kendi başımıza gelmediği sürece tepki gösteriyoruz fakat kendi başımıza gelince de ortada bulunan tepkisizliği eleştiriyoruz.

  Günümüzün sorunu; tepkisizlik
  Günümüzün sorunu; Tepkisizlik

  Nitekim bu olayda biz eğer bugün ses çıkarmazsak yarın bizim de başımıza geleceğini ifade ediyor. Hayatın her alanında böyledir ve toplumda her davranışı tabii ki biz düzeltemeyiz anca en aza indirgemek için bir şansımız var. Örneğin dışarıda sıra beklerken önümüzdeki kişinin içtiği sigaranın dumanından rahatsız oluyor, fakat bir uyarıda bulunmuyoruz ve o kişi o rahatlık ile istediği her açık alanda sigara içebiliyor. Fakat biri ona uyarıda bulunursa sigarasını başka yerde içmesi için, bu olay onun ister istemez aklında kalacaktır çünkü beyin ona o anı hatırlatacaktır ve kişi davranışını düzeltecektir ve böylece toplumdaki sorunları ve yanlışları yavaş yavaş düzeltme imkanımız olacak…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler