20.2 C
Ankara
21 C
İstanbul
26 C
İzmir
28 Eylül 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarGünaydın yaşam yolculuğumdaki bugünüm

  Günaydın yaşam yolculuğumdaki bugünüm

  Avatar of fatma ay çelik
  Fatma Ay Çelikhttps://haberton.com/
  Fatma Ay Çelik, İşletme Yönetimi Lisansı var Çocuk Gelişimi Lisans programına devam ediyor. Sayamayacağı kadar eğitim sertifikaları var, bu sertifikaların içerisinde yazarlık adına aldığı eğitimlerim de mevcut. Özel bir kurs merkezinde yönetici olarak görev yapmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Merhaba yeni günüm. Günaydın yaşam yolculuğumdaki bugünüm. Yaşam yolculuğundaki bir güne daha merhaba.

  Bir kahve yap kendine, geç cam kenarına ve yaslan arkana.

  Tok karına değil ha. Aç olacaksın.

  Yeni uyanmış olacaksın. Gözündeki çapak bile hala duruyor olacak belki.

  Saat 6 civarı… Gün yeni aymış, ışıklanmaya başlamış olacak etraf.

  Günün uyanışını seyretmek kadar keyif veren ve anlamlı olan başka bir durum daha yok.

  Önce çok sessiz olan sokaklar, kapalı olan dükkanlar, hafif esen ve serinlik veren rüzgarla beraber henüz doğmakla doğmamak arasında uykudaki güneş derin bir dinginlik hissi uyandıracak. Kahveden koca bir yudum aldıktan sonra inceden kuş sesleri eşliğinde gözlerini kapatırken yudumlayacaksın ve derin bir nefes alacaksın. Bu his gitmekle kalmak arasında yaşadığın histir.

  Araftır.

  Bir nevi bu saatler ölümü hatırlatacak. Aynı anda hem ölümü tadacak ve orada kalmak isteyeceksin hem de uyanıp yaşama dönmek isteyeceksin. Kararsız kalacaksın ama yine de buna karar verecek olanın sen olduğunu bileceksin. Ya tekrar gözlerini kapatıp uyumaya devam edeceksin ya da günün uyanışını izleyip yaşama devam edeceksin. Bu hazzı yaşadıktan sonra emin ol bir daha uyumak istemeyeceksin.

  Bir anda kilit sesleri duyacaksın fısıltıyla, bazen de 2 saniye süren gürültü eşliğinde gacır-gucur sesler çıkaran kepenkler açılacak. Yan binanın altındaki pastane açılacak önce. Sonra 8 mesaisine yetişmek için karşı binanın giriş kapısının aralanmasıyla 4. Kattaki Cemal Abi yi göreceksin. Ağır aksak yürümeye başlayacak gözlerini ovuşturarak. İlk Mecidiyeköy seferini kısık gözlerle kaçırıp kaçırmadığını anlamak için önce saatine sonra caddenin ucuna doğru eğilip bakacak ve uzaktan halk otobüsünü gördüğünde telaşlı hareketlerle cüzdanını cebinden çıkaracak. Otobüsün tamamen durmasını beklemeden açılan kapısından içeri hızla bir adım atarak akbilini kullanacak ve kapı kapanacak. Sonra yavaşça uzaklaşan ve gözden kaybolan otobüsün arkasından bakakalacaksın uzunca bir süre.

  Günaydın yaşam yolculuğumdaki bugünüm
  Günaydın yaşam yolculuğumdaki bugünüm

  Kaldırım kenarlarındaki çöpleri temizleyen belediye görevlisi amcanın süpürge sesiyle irkileceksin.

  Sonra bir anda sokak lambaları sönecek; çünkü gün artık uyanmaya başlayacak.

  Güneşin yükselip hızla yerini almasıyla caddenin sonundan bir araba sesi duymaya başlayacaksın, arada belki motor sesleri. Artık evlerinden işlerine gitmek üzere olan insanlar yavaşça sokaklara dökülmeye başlayacak.

  Koşar adım durağa yürüyen kadınların topuk sesleri, metro kullanan insan kalabalığının uğultusu, özel ya da toplu taşıma araçlarının korna sesleri, üst kattakilerin ayak sesleri, yan dairedekilerin evden çıkarken hararetli konuşmalarıyla çevirdikleri anahtar sesleri, acıktığı için guruldamaya başlayan midenin sesleri bir sur gibi üfleyecek ve gerçek uyanış başlayacak.

  Artık kuş seslerini duymayacaksın.

  Kendi saatini kontrol ettikten sonra kahvaltı için hazır olduğunun farkına varacak ve çay demlemek için ocağın altını yakacaksın artık.

  Küçük sur üflenmiş ve artık güneşin batışına kadar sürecek olan, yaşam yolculuğundaki bir güne daha merhaba demiş olacaksın.

  Merhaba yeni günüm.

  Günaydın yaşam yolculuğumdaki bugünüm.

  Artık arafta değilsin.

  Tekrar yaşamaya başladın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler