TRY - Türk Lirası
EUR
19,402
USD
18,634
GBP
22,448
CNY
2,585
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarGülistan Doku'nun annesi olmak zor

Gülistan Doku’nun annesi olmak zor

Özge Demir
Özge Demirhttps://haberton.com/
Özge Demir, 1988 Erzincan Doğumlu,.Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,iktisat bölümü mezunu. Güncel Haber 16 ve Gemlik Basın Genel Yayın yönetmeni. 3. Göz Gazetesi Köşe Yazarı."Bu Memleketin Kadınları" kitabının yazarı . Bursa Kadın Meclisi üyesi, Kadın hakları aktivisti. Türkiye Değişim Partisi Eğitim Politikaları Başkanlığı Basın Sözcüsü ve Basın Danışmanı.

Haftanın Öne Çıkanları

Ciğeri yanan bir anneden bahsetmek istiyorum. Anne olmak zor elbet. Gülistan Doku’nun annesi olmak daha da zor.

Anne olmak! Bir evlat doğar ve kadın değişir. Aslında o tohum ana rahmine düşünce değişir kadın. O tohum bedeniyle kaynaşıp evladı filizlenmeye başlayınca hisseder kadın ve o zamandan başlar anne olmaya. Kadının evladına verdiği emek ana rahminde başlar. Kadın yavrusunu kucağına almasa da içgüdüsel olarak annedir artık ve bir evladın doğumu kadındaki iç güdünün ete kemiğe bürünmüş halidir . Velhasıl kelam zordur annelik. Emek emek büyütürsün evladını.

Bir anneden bahsetmek istiyorum. Ciğeri yanan bir anneden bahsetmek istiyorum. Anne olmak zor elbet. Gülistan Doku‘nun annesi olmak daha da zor. Gülistan’ın annesi olmak ateşten gömlek! 606 gün! Gülistan’sız 606 gün Yarım saat evladından haber alamayınca içi dağlanır insanın. Bu anne 606 gündür ne yapıyordur? Nasıl yer? Nasıl içer? Nasıl uyur? Nasıl nefes alır ? Empati yapıp beş dakika Gülistan sizin kızınızmış gibi düşünün. Katlanılabilecek bir acı mı ?

Gülistan Diyarbakır’dan Tunceli’ye eğitim için geliyor. Bir araç kamerasında tesadüfen kaybolduğu güne ait görüntülerine rastlanıyor. Uzunçayır Barajı‘nın üzerinde olan bir köprüde düşünceli ve yere çömelmiş şekilde oturduğu için intihar ettiği düşünülüyor. İntihar ettiği düşüncesiyle bütün baraj aranıyor. Gülistan Yok! Hatta ne acıdır ki Gülistan aranırken 2 farklı kişinin cesedi bulunuyor.

Gülistan Doku'nun annesi olmak zor
Gülistan Doku’nun annesi olmak zor

Gülistan o iki kişinin mezarının olmasına vesile oluyor. Barajda arama çalışmaları da eleştiriliyor. Sosyal medyada #barajıboşaltgülistanıbul hastag çalışması yapılıyor. Ünlüler videolar çekiyor baraj boşaltılsın diye. Herkes tepkisini gösteriyor. Kadın dernekleri yürüyüşler düzenliyor ve baraj böyle boşaltılıyor. Yani demek istediğim kamuoyu baskısı olmasa zaman kaybı devam edecekti.

O dönem Gülistan’ın bir erkek arkadaşı var. Zaynal Abakarov. Olayla ilgili tek şüpheli olmasına rağmen hakkında hiç bir işlem yapılmıyor. Zaynal Abakarov yurt dışına taşınıyor.

Sormak istiyorum
Çalışmalar neden yeterli düzeyde yürütülmedi?
Kuvvetli şüpheli şahıs Zeynal Abakarov neden tutuklanmadı ?
Sahte deliller ile barajda göstermelik arama çalışmaları yürütüp, barajı boşaltmakta geç kalıp, şüpheli şahısa zaman kazandıran düzene yazıklar olsun!

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler