29.7 C
Ankara
29.8 C
İstanbul
38.7 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarGörücü usulü evlilik anatomisi

  Görücü usulü evlilik anatomisi

  Avatar of i̇sa kantarcı
  İsa Kantarcıhttps://motive19.blogspot.com/
  İsa Kantarcı, Kişisel gelişim yazıları yazıyor. İlk romanı “İki Kız Bir Erkek” 2022 yılında basılacaktır. Genç kız ve genç erkeklere yönelik romanlar yazmakta. 2005 yılında bir kitabı basıldı. Ruhani gücü olan metinler yazıyor.

  Son Dakika Haberleri

  Görücü usulü evlilik ta baştan genç kızın oyundan atılması, yeteneklerinin ezilip budanması, yok sayılması, oyundan diskalifiye edilmesidir.

  Şeref, onur, saygınlık, itibar… toplumdaki açılımı insanın… toplumsal yüceliği, seviyesi, kalitesi, yıldız parıldayışı, görkem, duruş…

  Şerefli insanlar vardır, müzisyendir, yazardır vs. Onlardan biri şarkıcı Jim Morrison’dur mesela. 27 yaşında öldü. Kalp krizi. Lakabı: Yılanların Kralı. Efsane 27’liler kulübü üyesi. Uyuşturucu gibi sebeplerle erken yaştan ölen yazar, müzisyenler, sanatçılar bu gruba dahil edilir.

  Jim Morrison’ın şarkılarının derinliğini kimse bilmez, babası asker. Ben bu adamın genç yaşta bütün o şarkıları nasıl yazdığına hayret ettim, şair kendisi. Şerefi en yüksek bildiklerimdendir, şarkılarında öyle bir ruh vardır, siz anlayamazsınız. Şeref sonradan edinilecek bir ışık değildir, insanın doğasında, en baştan vardır. Zamanla ortaya çıkar.

  Bizde ve dünyanın birçok ülkesinde geçerli olan bir evlenme biçimi vardır: Görücü usulü evlilik. Sokaklarda gördüğüm 12, 13, 14 yaşında kızlar var, tutucu yetiştirildikleri belli, yoksul, köylü çocuklar. Bunlarda eğitim hayatı olmadığı, ya da olamayacağı için çabuk evlendirilirler. Eğitim alsalar, yazar, sanatçı, müzisyen olabilecekken, bir meslek sahibi olabilecekken.

  (Düşünce, farkındalık gücü bloke edilmiştir)

  Yoksulluk, yoksul ne yapsın, farkına varamaz birçok şeyin, dar ve küçük düşünür ve yaratıcıya sarılır, sabreder ve iyi kızlar yetiştirmeye çalışır. Öte yandan maddi durumu ve eğitimli ailelerin çocukları doğar doğmaz otomatikman bütün olanaklara, konfora sahipler. Yoksulluk sorun teşkil etmez, cahillik olmasın yeter ki, o çocukların evlerinde kitaplar olsa, düşünce gücü, yepyeni bakış açıları verilse onlara, her şey ailede başlar.

  Tarihe geçen çocuklar yoksul ailelerin, işçi ailelerinin çocuklarıdır, yazar, sanatçı, müzisyen, bilim adamları onlardan çıkar. Çünkü onlar zor’u, acıyı tatmıştır. Bu onları azimli kılar, ilerlemek için çok geçerli sebepleri vardır.

  Toplumlara mutlu mesut, çok zevki tatmış çocuklar lazım değildir; (acılı) bilgili ve yürekli ve azimli çocuklar lazımdır. Azmin, bilginin ve yüreğin olmadığı yerlerde geçmez yaralar, acılar vardır, bela ve işkence türünden şeyler.

  Görücü usulü evlilik azimsizliktir, bir can çekişme halidir.

  Genç kızın yaşam azminin elinden çalınmasıdır.

  Hayatta bileğinin, zihninin, ruhunun ve yüreğinin gücüyle bir şeyler elde etme kapasitesinin, dürtüsünün yok sayılmasıdır.

  Görücü usulü evlilik; başkası üstünden bir hayat, bir kurtuluş, hayal ve mutluluk, bir şeref elde etme biçimidir, (madden manen, özellikle madden).

  Seni öyle dar bir çevrede, baskılarla ve miyop düşüncelerle büyüttüler, başka biçimleri göremiyor, taktir edemiyor, özgür olma girişimlerinde bulunamıyorsun, seni bir robot köle yapmışlar, Japonların kafelere yerleştirdiği robotlardan farkın yok, orada hiç insan yok, orada hep robotlar hizmet yapar.

  Toplumun, mahallen…ailen…devletin… sorumlu senden…

  Cefakar ailen… sistemin acımasız dişlileri içinde bir şekilde yetiştirdi seni, robot olasın diye değil; ama böyle bir iş bu.

  Canını dişine takıp durumu düzelteceksin azimle, ilerleyip gelişeceksin.

  Görücü usulü evlilik anatomisi
  Görücü usulü evlilik anatomisi

  ‘Şeref,’ ‘onur’ başkası üstünde elde edilmez, elde edilme girişimi hüsranla sonuçlanır. Sen kendi karakterinle sensin, değerlisin, sen kendi karakterinle, enerjinle yükseleceksin hayatta. Sen tek başına yüce bir ağaç olacaksın çalışarak, gayret ederek, önüne çıkan engelleri aşma azmiyle hareket edersen.

  Genç kıza kendi şerefini elde etme yolu açılmıyorsa yapacak bir şey yok, öyle yaşayıp harcanıp gidecek ya da günün birinde uyanacak.

  Mutlaka uyanacak!

  Genç kız kendi sorumluluklarını yerine getirmeli.

  Şerefli insanların iç dünyasında bir erdemi, ışığı, bir bakış açısı var, harikalık, hakikat!

  Terbiye diyemedim, terbiyesizlik de bir tür şereftir. Orjinallik içerir.

  Şimdi genç kız düşünemiyor, farkına varamıyor ya da ilerde acı çeke çeke farkına varacak, ailesinin, toplumun klasik palavralarını görecek belki de.

  Genç kız neden düşünemiyor; çünkü alın çakrası bloke edilmiş çocukluktan itibaren, iki kaşı arasındaki enerji merkezini kast ettim. Aile, sistem, yeri gelir bizi mahveder bakış açısıyla; azimle mücadele edeceğiz, pes etmek yok. En güzel yöntemlerle, nefret etmeksizin. İçimizdeki iyilikle hareket etmekten caymayacağız. İçimizdeki iyiliği sürekli koruyacağız. Aksi taktirde başaramayız.

  Aileler; kuzular, köpekler, kurtlar ya da koyunlar yetiştirir.

  İyi yetiştirilen çocuk asla koyun olmaz, kuzu olmaz, ondan kurt olur. O genç kurt kıza hangi yanlış ki kim yanaşır, o kız; “lan bir bas git” der, ben senin hizmetçin olamam!” der.

  Tutucu kız ne etsin, ona argonun da kötü şey olduğu, pis konuşmanın günah olduğu anlatılmıştır, zavallıcık küfür de edemez ki, enerjisini atabilsin, kullanabilsin.

  Kurt kız çocuklar yetiştirmek lazım ki mücadele edebilsin! Uyanık, demir leblebi kızlar!

  Görücü usulü evlilik ta baştan genç kızın oyundan atılması, yeteneklerinin ezilip budanması, yok sayılması, oyundan diskalifiye edilmesidir, değersizleştirilmesi, madden manen, her çeşit sömürüye ve zarara açık hale getirilmesidir.

  Adından da belli, görücü usulü.

  Bırakın genç kızları kendi haline, hayatın çizdiği rota vardır, onu bulsunlar.

  Sevgi yetmiyor, düşünce gücü gerekiyor, bilgi gerekiyor; yani kitaplar gerekiyor.

  Çeşitli baskılar, şiddet genç kızın düşünce gücüne blok koyar.

  Çocukları özgür bırakmak lazım. Onlar kendilerini korumasını bilir.

  Kurt kız çocuklar yetiştirmek lazım ki mücadele edebilsin! Uyanık, demir leblebi kızlar!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler