32.6 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
34 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarGelecek nesil

  Gelecek nesil

  Avatar of mehmet yetek
  Mehmet Yetekhttps://haberton.com/
  Mehmet Yetek, 1993 Hatay doğumlu. 2020 yılında ilk kitabını çıkardı. 2021 yılı Mayıs ayında ikinci kitabı olan Bin Muhsin'den Bir Muhsin'e adlı eserini çıkardı. Eskişehir Üniversitesi edebiyat bölümü öğrencisi. Yazıları şiir ve deneme üzerine. Kahve içmeyi ve seyahat etmeyi seven birisi.

  Son Dakika Haberleri

  Gelecek nesilin bu derece kötüye gitmesinin sebepleri nelerdir? Ne oldu da bizden sonraki nesil bu hale geldi?

  Geçen gün eski öğretmenlerimden biriyle sohbet etme imkanı buldum. Sohbetimiz bir ara günümüz gençlerine değindi. Günümüz gençlerinin büyük bir kısmı neredeyse büyüklerine saygı konusunda baya bir uzak kalıyorlar. Özellikle okulda öğretmenlerine karşı saygısız bir nesil yetişiyor.

  Bizler öğretmenimize bırakın saygısızlığı cevap veremeyecek kadar saygılı bir nesil olarak büyüdük. Öğretmenlerimiz bize bağırdığında ailemize bunu söylediğimizde üstüne bi de ailesinden dayak yiyen bir nesil olarak yetiştik. Şükürler olsun Rabbimize zor bir şekilde yetiştik ama hiçbir zaman büyüklerimize asla saygısız olmadık. Toplumu rahatsız edecek şekilde laubali hareketlerimiz, ya da toplumu rahatsız edecek kadar sesimizi yükseltmedik asla. Biz böyle bir nesil olarak yetiştik ve biz yetiştiğimiz gibi saygılı nesiller yetiştirmek isteriz ülkemize.

  Neslin bu derece kötüye gitmesinin sebepleri nelerdir? Ne oldu da bizden sonraki nesil bu hale geldi? Bunun cevabı çok fazla. En önemlisi  daha küçükken o fidanları sırf sussun diye telefonları eline vermekle başlıyor hatalardan birincisi. Anne sırf ses duymamak için kendince çocuğunu sussun diye verdiği cihaz çocuğun beynine kan yerine radyasyonu enjekte ediyor farkında değil. Sonra diğer bir neden çocuğun her dediği yapılıyor ve çocuk şımartılıyor ben yaşamadım çocuğum yaşasın diyenler yüzünden şu an sorumsuz nesiller yetişti. Kimse kusura bakmasın şu an bu nesiller böyle kendini bilmez havaları içindeyse bunun sebebi ailelerdir. Ben görmedim onlar görsün diye diye gelecek nesilden yana göreceğimizi görüyoruz. Parklarda onlarca insanın dibinde birbirine kenetlenen ahlak yoksunu nesiller türedi.

  Neslin güzel yetişmesini istiyorsak öncelik olarak ebeveynler olarak onların beyinlerine kan pompalanmasını engellememeliyiz. Onların her istediklerini yapmak yerine biraz mücadeleci olmaları için teşvik etmeliyiz. Her şeyi hazırda onlara sunmak yerine işin ucundan tutmalarına fırsat tanımalıyız. İlk eğitim ailede başlar aile ilk eğitimi ne kadar doğru verirse nesil ikinci eğitim noktası okulunda o kadar başarılı olur. Aksini düşündüğümüzde durum içler  açısı olmayacak. Üzgünüm ama gerçek bu…

  Radyasyonun emdiği nesillerin bir an önce vücutlarındaki o zehri atıp ülkemize ve topluma hayırlı nesil olduklarını göreceğimiz günlerin sabahına uyanma duasıyla…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler