TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarGeçmişin yardımı olmadan geleceğe yürüyemezsin

  Geçmişin yardımı olmadan geleceğe yürüyemezsin

  Avatar of saniye çimen
  Saniye Çimenhttps://haberton.com/
  Saniye Çimen, Soran ve sorgulayan bir toplum için PCC ünvan yolunda ilerleyen, bireylerin hayatlarının her anlamında ulaşmak istedikleri hedeflere doğru ilerlerken, içlerinde var olan gücü açığa çıkaran, kişisel performanslarını arttırırken, geçmişlerine takılmadan, gelecekte neler yapabileceklerini kendilerinin bulmalarını sağlayan, bu anlamda bireylerin bu süreçte yanlarında olurken yol arkadaşlığı görevini üstlenen Yaşam Destek Koçu ve Beden Eğitimi Öğretmenidir.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Merhaba sevgili dostlar; Haydi gelin bugün sizlerle geçmişe gidelim, evet evet yanlış okumadınız geçmişe sizin geçmişinize.. Geçmişin yardımı olmadan geleceğe yürüyemezsin…

  Bugün sizi siz yapan; eğrisi ile doğrusu ile, sevabı ile günahı ile size değer katan geçmişinize. Hatalarınıza bakın mesela, bugün olsa yine yapar mıydınız? belki birçoğunuz yine yapardı çünkü o hata zamanında yapılmasaydı bugün ki doğru bulunmazdı. Peki ya size muhteşem olduğunuzu hissettiren doğrularınıza bir bakın, elbette bugün daha fazlasını yapmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bugünün varlığı dünden geçiyor ve bu yüzden geçmişimize küsmek, geçmişimizle kavga etmek ya da aşırı takılı kalmak yerine geleceğimize yön vermeliyiz.

  Şunu unutmayın dostlar eğer bugün sosyal yaşamımızda, iş hayatımızda ve tüm ilişkilerimizde başarılı ya da başarısız iseniz sebebi tamamen geçmişinizle olan ilişkiniz ile alakalı. Haydi gelin bunu biraz açalım. İlişkilerinize bir bakın sevgili olma durumlarınıza, arkadaşlık sınırlarınıza, yakın çevre ilişkilerinize.. Bugün hangi sınır çizme metodunu kullanıyorsanız geçmişinizde yaşadığınız ilişkilerin geleceğinize referans olması ile alakalı. Her defasında üzülen benim, en çok fedakarlığı ben yapıyorum, beni kimse anlamıyor? Bu hayatta doğru tekken neden kimse doğruyu görmüyor? dediniz çoğu zaman ve çok haklısınız. Sizi kimse anlamıyor, kimse doğruyu görmüyor ve fedakarlık yapan çoğu zaman sizsiniz. Peki NEDEN? Diye sordunuz mu hiç?

  Geçmişin yardımı olmadan geleceğe yürüyemezsin
  Geçmişin yardımı olmadan geleceğe yürüyemezsin

  Siz bu kadar olayların içindeyken, herkesi anlıyor, her şeyi görüyorken sorun tam olarak nerde hiç çemberin dışına çıkıp baktınız mı? Belki de ‘ben dili’ kullanan kişiler ile iletişime geçtiniz sürekli ve farkına varmadan onların çemberi içine girerek kendi koruyucu bariyerlerinizden uzaklaştınız. Hayattaki rolünüz ise ” kurban rolü” sürekli birilerinin egosuna hizmet ediyorsunuz. Tam da şuan da ‘-evet doğru’ dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü böyle olmayı siz tercih ettiniz. Çünkü başka türlüsünü öğrenmediniz. Çünkü kendinizin farkında değilsiniz. Nelere kızdığınızın, nelere sevindiğinizin, kimlerin size ne kadar yaklaşabileceğinin sınırını sizin çizebileceğinizin farkında değilsiniz.

  Hatta bir çoğunuzun bunu öğrenmek için kişisel gelişim kitaplarını okuduğunu, eğitimler aldığınızı da biliyorum. Ama hiçbiri işe yaramadı değil mi? Güya okuyup düşünce gücü ile insanları anlayıp sonra da kişisine göre nasıl davranmalı öğrenecektiniz. Olmaz arkadaşlar olmaz kimseyi anlayamazsınız. Ayrıca anlamak içinde lütfen önce kendinizden başlayın. Hayat kendini anlamakla başlar ve devam eder. Kendine soracağın soruları ben sana buradan sorayım, sende lütfen okumayı burada bırak ve kendine kulak ver.

  1. Ben şuan neredeyim?
  2. Olduğum yerde mutlu muyum?
  3. Genel olarak mutlu muyum?
  4. Hayatımdakiler ile mutlu muyum?
  5. Olmak istediğim yer neresi?
  6. Bugün burada olmasaydın nerede olmak isterdim?

  Bunlar ve bunlara benzer çoğu soru ile rotanızı yeniden oluşturabilirsiniz. Her yolu deneyip başarısız da olabilirsiniz. Lütfen yeniden yeniden deneyin tünelin sonunda ki ışık yürümekten, araştırmaktan, kendini bulmaktan vazgeçmeyenler için bir gün mutlaka görünecek.

  Tam da şuan da kendine bir iyilik yap ve lütfen gözlerini kapat ve kendini nerde, kiminle, nasıl görmek istiyorsan o anı hayal et.. Unutma beyin duyduklarına değil gördüklerine inanır. Kendini gör, işini gör, kazancını gör, evini gör, arabanı gör, eşini, çocuklarını gör.. Gör ki olmaktan korktuğun yerden uzaklaşmak için gözünü açtığında geleceğin için adım atmaya karar vermiş ol. Ben bu süreçte daima yanındayım.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler