TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamFotokapanlara ilginç görüntüler yansıdı

Fotokapanlara ilginç görüntüler yansıdı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’de yaban hayatının izlenmesi amacıyla ülkenin dört bir yanına yerleştirilen fotokapanlara ilginç görüntüler yansıdı. Geyik, karaca, dağ keçisi, ayı, kurt ile nesli tehlike altındaki vaşak ve birçok yaban hayvanı, görüntülerde yer aldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin birçok noktasına yerleştirilen fotokapanlara yansıyan yaban hayatı görüntülerini, sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Fotokapanlara ilginç görüntüler yansıdı
Fotokapanlara ilginç görüntüler yansıdı

Yaban hayatı varlığının kayıt altına alındığı fotokapan çalışmalarıyla türlerin yayılış alanları, popülasyon dinamikleri ve popülasyon yoğunlukları belirleniyor. Hayvanların beslenme alanları ve nasıl beslendikleri de bu çalışma ile tespit edilebiliyor. Tür eylem planı, yönetim ve gelişme planı çalışmalarında ve türlerin korunması faaliyetlerinde bu verilerden faydalanılıyor.

Fotokapanlara yansıyan görüntüler, yaban hayatı çeşitliliğini gösterdi. Ormanlarda farklı bölgelere yerleştirilen fotokapanlara; yiyecek ve su arayan geyik, karaca, dağ keçisi, ayı, kurt, vaşak gibi hayvanlar yansıdı. Görüntülerden, yaban hayvanlarından bazılarının fotokapanı fark ettiği anlaşıldı. Orman içinde, önünde durarak fotokapanı izleyen ve ne olduğunu anlamaya çalışan dağ keçileri ve kurtlar, görüntülere yansıdı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler