TRY - Türk Lirası
EUR
11,3383
USD
9,7300
GBP
13,4060
CNY
1,5244
RUB
0,1390
9.8 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
17 C
İzmir
25 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerÖzel HaberFlash TV yayın hayatına geri döndü

  Flash TV yayın hayatına geri döndü

  Avatar of semih kır
  Semih Kırhttps://haberton.com/
  Semih Kır - 23 Haziran 1997 Ankara doğumlu, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik mezunu - Haberton Muhabiri

  Haftanın Öne Çıkanları

  Flash TV yayın hayatına yeniden merhaba dedi. Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Flash TV’nin Ankara Yayın Koordinatörlüğü koltuğuna getirildi.

  Yayın hayatına ilk olarak 15 Ocak 1992’de başlayan ve 27 yılın ardından 28 Şubat 2019’da ekranını karartan Flash TV, televizyon ekranlarına yeniden döndü. 30 Eylül 2021 tarihinde tekrar test yayınına başlayan kanal, logosunu yeniledi ve sloganını “Özgür, komik, korkak” olarak belirledi.

  Orhan Uğuroğlu, Flash Tv‘nin yeni yayın hayatındaki programlarına dair Haberton’a özel açıklamalarda bulundu. Uğuroğlu, deneyimli gazeteci Can Ataklı’nın ana haber bültenini, Seda Akgül’ün sabah haberlerini, Fehmi Koru’nun ise televizyon programı yapacağını söyledi.

  Flash tv yayin hayatina geri dondu - özel haber - haberton
  Flash TV yayın hayatına yeniden merhaba dedi. Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Flash TV’nin Ankara Yayın Koordinatörlüğü koltuğuna getirildi.

  Deneyimli kadrosu dikkat çekiyor

  Yayın hayatına 11 Ekim’de başlayan Flash tv yayın hayatı’nın kadrosunda Hakan Aygün, Can Ataklı, Orhan Uğuroğlu, Savaş Kalafat, Fehmi Koru, Akif Beki, Seda Akgül, Çağlar Cilara, Atilla Taş ve Faik Öztürk gibi isimler yer alıyor.

  Deneyimli Gazeteci Orhan Uğuroğlu, hafta içi her gün 13:15’de Ankara’da Perde Arkası programı, her Çarşamba 21:00 – 24:00 arası Serbest Bölge Programı ve her Pazar Bakanlar Kurulu Programını gerçekleştireceklerini ifade etti. Bakanlar Kurulu Programı’nda Türkiye’nin eski bakanlarını konuk ederek Türkiye’nin sorunlarını konuşacaklarını dile getiren Uğuroğlu sözlerine şöyle devam etti:

  ”Flash TV Özgür bir kanal olacak, mecliste grubu bulunan bütün partilerin grup toplantılarını canlı yayınlayacak. Dolayısıyla her siyasetçiye eşit ve adil bir şekilde söz hakkı verecek, ‘ne yandaş, ne candaş’ olacağız. Özgür bir kanal olacağız.”

  Flash TV’ye olan ön yargıların şimdiden yıkıldığını söyleyen Uğuroğlu o dönemlerin geride kaldığını her izleyiciye hitap eden bir yayın politikası olacağının altını çizdi.

  Flash tv yayın hayatına geri döndü
  Flash TV yayın hayatına geri döndü

  ”Millet Siyasetten çok sıkıldı”

  Uğuroğlu, yayın politikasında sadece siyasetin yer almayacağını dile getirerek “Millet siyasetten çok sıkıldı, Televizyon kanallarında haber akışı yapan kanallar izleyiciyi bunalttı, sürekli haber programları yapan televizyon kanallarının izlenme oranları oldukça düşük, kanallar aynı haberleri aynı ajanslardan alarak tekrara düşüyor. Türkiye’deki televizyon kanalları ‘tek tip‘ hale geldi” dedi.

  Orhan Uğuroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Özgür bir yayıncılık yapmak istiyoruz, Türkiye’de anayasa var, ‘Basın hürdür ve sansür edilemez‘, Basın yasası var. Kanunlarda medya ile ilgili bir çok hüküm var, biz yasalara saygılı bir yayın yaptığımız sürece bizi ‘feriştahı’ gelse uyaramaz. Yasalara saygılı, anayasaya bağlı bir yayın politikası izleyeceğiz. Kimseye hakaret etmeyiz, kimseyi küçük görmeyiz, kimseyle bir siyasi kavgaya girmeyiz. Çünkü biz medya kuruluşuyuz, her şeyden önce de yayıncıyız. Biz toplumun aynasıyız, siyasetçilerin aynasıyız. Dolayısıyla yorum serbest, haber ise özgürdür. Haberlerde kimseye taraf olmayacağız, kimsenin tarafında da olmayacağız. Kimse hakkında yargısız infaz yapmayacağız, bizim kanalımız hakkında da yargısız infaz yapılmasına izin vermeyeceğiz. Siyasiler ile, birbirleri ile karşıt görüşlü siyasileri Flash TV önünde çıkartır ve medeni bir ortamda eşit söz hakkı verirken hiç kimseden yana taraf olmayacağız. Flash TV Türk halkının kanalı olacaktır.”

  Özgür ve özgün habercilik vizyonuyla yola çıktıklarını belirten Uğuroğlu, özel haberler ile de ön plana çıkmak istediklerini vurguladı. Kanalda belirli aralıklarda müzik ve eğlencenin de olacağına işaret eden Uğuroğlu, kültür, sanat ve kadın programları ile fark yaratacağını da dile getirdi.

  Ankara bürosunda ortalama 15 kişilik bir çalışma grubu ile faaliyet gösterecek olan Flash TV, Türkiye’nin en kaliteli yayıncı kuruluşu olmaya hazırlanıyor.

  FLASH TV NASIL İZLENİR?

  2 yıllık aranın ardından 11 Ekim 2021 tarihinde yeniden yayın hayatına başlayan Flash TV’nin uydu frekans bilgileri:

  Uydu bilgileri

  Kablo TV‘de 47. kanal. D-Smart 274. kanal, Digiturk 55. kanaldan yayın yapacak.

  • Uydu Frekans: 12685
  • Sembol: 30000
  • Dikey-Vertical

  Flash TV Youtube kanalından da canlı yayın yapacaktır.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler