TRY - Türk Lirası
EUR
14,6060
USD
12,9010
GBP
17,1854
CNY
2,0245
13.3 C
Ankara
12.8 C
İstanbul
17.4 C
İzmir
30 Kasım 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarFerrari'sini satan bilge

  Ferrari’sini satan bilge

  Avatar of tuğba doğdu
  Tuğba Doğduhttps://haberton.com/
  Tuğba Doğdu, 27 yaşında. Ankara'da ikamet ediyor. Bursa Uludağ Üniversitesi Dış Ticaret mezunu. Uzun zamandır köşe yazarlığı yapıyor. Dijital Dönüşüm, Geleceğin Dünyası ile ilgili eğitmenlik ve yazarlık yapmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ferrari’sini satan bilge! Ahh güzel kardeşim ! Sen yine iyisi mi yatırım uzmanı olmadan önce bir kitap al ekonomistleri oku; bir borsa eğitimi al.

  Şu günlerde hepimizin tek bir hayali var: Kripto para piyasalarında zengin olmak ! Konu kısa yoldan zenginlik olunca kendimizi telegram grupları, whatsapp yazışmaları, sosyal medya hesaplarında bulduk. ” Dikkat bu bir yatırım tavsiyesi değildir.” diye başlayan cümleleri dinlerken tez zamanda hepimiz birer yatırımcı uzmanı olduk.

  Hasan Amcanın bugün yüzü gülüyor;

  -“Benim kağıt iyi bir şey olmuş Pump yapmış öyle söyledi torun” diyor.

  Ada Hanım bugün üzgün.

  -“Merkür Retro’sundan dolayı benim kağıt Dump öyle söyledi astrolog” diyor. Her yerde meğer Satoshi dedikleri Elon Musk’mış diyenle, “Yok yok Marsta yaşıyormuş o kişi” diyen arasında bitmek bilmeyen tartışmalar.. Sosyologlar toplumun bu davranışlarını incelerken astronomi de bu gizemli Marslıyı araştırmaya devam ediyor.

  Ferrari'sini satan bilge
  Ferrari’sini satan bilge

  Nörologlar, kripto para kullanıcılarının beyinlerinde ki dopamin seviyesini ölçmeye çalışırken; psikologlar sanal para bağımlılığı ve depresyonla uğraşıyor. “Gerekirse senden boşanır, yine de bu kağıdı alırım.” diyen karı kocanın hayatı kabusa dönmüş durumda. Kripto para vurgununda milyonlarını kaptıranlar savcılık kapılarında çaresiz.. Boşanma davaları, nitelikli dolandırıcılık mahkemeleri derken hakiminden polisine, hukuk ve emniyet var gücüyle çalışıyor.

  Ekonomi, finans, sosyoloji, psikoloji, astronomi, hukuk, sağlık, emniyet.. Meğer sadece biz değil tüm kurumlar ve bilim dalları da bu kripto borsasının içindeymiş. Aslında biz ferrarisini satıp bitcoin alan bilgelermişiz.. Ahh güzel kardeşim ! Sen yine iyisi mi yatırım uzmanı olmadan önce bir kitap al ekonomistleri oku; bir borsa eğitimi al grafikleri yorumla, coin marketlere üye ol, piyasa raporlarını araştır; bir kriptoloji dersi al şifrelemeyi öğren. Kim bilir belki birgün bir bitcoin bir Ferrari eder..

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler