22.1 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
28.9 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÇünkü o Ronaldo

  Çünkü o Ronaldo

  Ronaldo, futbolun hırslı çocuğu. Ronaldo'yu Ronaldo yapan çalışma azmi ve hırsı ona artık Real Madrid'de görev süresinin dolduğunu, hayatında yeni bir Challenger araması gerektiğini söyledi. Ronaldo için Challenger kelimesinin anlamı belliydi. Yeni ülke, yeni lig, yeni takım ve yeni hedefler...

  Avatar of yasin yasemen
  Yasin Yasemenhttps://haberton.com/
  Yasin Yasemen, Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü son sınıf öğrencisi. İlk olarak çeşitli markalarda satış danışmanlığı yaptı ve bu sayede insanlarla olan ilişkisi ve pazarlama yeteneğini geliştirme fırsatı buldu. En büyük hayali spor medyasına adım atabilmek, belki de spor ve reklam olgularını Türkiye’de en iyi uygulayan isim olabilmek. Hikaye oluşturmada ve bu hikayeleri insanlara yaratıcı bir şekilde aktarmakta oldukça iyi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Cristiano Ronaldo bugüne dek her zaman “Challengerların” adamı oldu. Ve Ronaldo 37 yaşında yeni bir Challenger’ı daha kabul edip, Ada’ya yani yuvasına döndü.

  Bir düşünün, 37 yaşındasınız ve bu dünyaya gelmiş en yetenekli futbolcular arasındasınız. Bu zamana dek tam 5 kez Avrupa’nın en prestijli turnuvası olan Şampiyonlar Ligi’ni 2 farklı takımla kazanmışsınız. Bunun yanına 5 tane de Ballon d’Or eklemişsiniz. O da yetmezmiş gibi milli takımla da şampiyona kazanmışsınız. Siz olsanız ne yapardınız? Kariyerimde her şeyi yaptım deyip geri çekilir miydiniz? Cristiano Ronaldo bugüne dek her zaman “Challengerların” adamı oldu. Ve Ronaldo 37 yaşında yeni bir Challenger’ı daha kabul edip, Ada’ya yani yuvasına döndü.

  Cristiano Ronaldo henüz genç bir delikanlıyken İngiltere’ye transfer olmuştu. Portekizlilerin Avrupa futboluna damga vurduğu o senelerde Ronaldo’nun dünyanın en iyisi olabileceğini Sir Alex Ferguson bile düşünmemiştir herhalde. Fakat o Ronaldo’ydu. Zor olanların adamı. İngilizce bile bilmeden, futbolun doğduğu topraklara, bambaşka bir kültüre her şeyini geride bırakıp gelmişti. Çünkü o, Ronaldo’ydu. Manchester onun için kırmızıydı artık. Ve Ronaldo kırmızıya bayılırdı.

  Manchester‘ın kırmızı tarafında “7” numara her zaman özeldi. George Best, Eric Cantona, David Beckham… 7 numarayı istemek cesaret isterdi United’ta. Fakat o Ronaldo’ydu. Tereddütsüz şekilde sırtına giydi 7 numaralı formayı küçücük yaşına rağmen. Bir daha da hiç çıkarmadı o 7’yi.

  Geçen 5 senenin ardından Cristiano için dünyanın en karizmatik takımı Real Madrid’den teklif geldi. Ronaldo tabiri caizse Manchester çocuğuydu. Takımının en değerli ve en iyi sporcusuydu. Neredeyse eleştirilemez konumdaydı. Real Madrid gibi devasa bir kulüpte çuvallayabilirdi. Fakat o Ronaldo’ydu. Bir dakika düşünmeden Madrid efsanesi olmak üzere yola çıktı.

  Çünkü o ronaldo
  Çünkü o Ronaldo

  Ronaldo, futbolun hırslı çocuğu. Ronaldo’yu Ronaldo yapan çalışma azmi ve hırsı ona artık Real Madrid’de görev süresinin dolduğunu, hayatında yeni bir Challenger araması gerektiğini söyledi. Ronaldo için Challenger kelimesinin anlamı belliydi. Yeni ülke, yeni lig, yeni takım ve yeni hedefler… Real Madrid’de kırdığı rekorları geride bırakması gerekiyordu. Başkanla da araları pek iyi değildi zaten. Manchester United’ın, istersen bize gelebilirsin eski dost, mesajına rağmen o İtalya’da da efsane olmayı tercih etti ve Juventus’un yolunu tuttu.

  Juventus onun için ne denli güzel geçti tartışılır. O çok sevdiği Challengerlardan asla geride kalmadı. Asla korkmadı. Yapması gerektiğini düşündü ve yaptı. 3 lig şampiyonluğunun ardından belki de ilk defa Ronaldo’nun duygusal tarafına şahit olduk. Çünkü o “kırmızıyı” özlemişti. Tabii kırmızı da onu.

  Siz olsanız böyle bir kariyeri Avrupa’nın en zor ligine giderek tehlikeye atar mıydınız? Hem de tam 37 yaşındayken. Ronaldo risk bu aldı. Çünkü o futboldan, Challengerlardan ve aşık olduğu kırmızı 7 numaralı formasından daha fazla uzak kalamaz. Çünkü o Cristiano Ronaldo…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler