TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
20 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBir sevgi birde sevgisizlik!

  Bir sevgi birde sevgisizlik!

  Avatar of güneş ergioğuz
  Güneş Ergioğuzhttps://haberton.com/
  Güneş Ergioğuz, doğma büyüme Van'lı. Şiir yazmayı ve okumayı çok seven birisi. Öyle ki Google'da Güneş Ergioğuz isminde yayınladığı bir çok şiiri, yazarlık sertifikası ve yaşam koçluğu sertifikası bulunmakta. Ve şiirleri bugüne kadar bir kaç dergide ve bir sanat kitabında yayınlandı. Lisede bilişim teknolojileri bolümü okudu. Kitap okumaktan büyük zevk alıyor. Yazmış olduğu bir romanı var fakat henüz yayınlayamadı. Şimdi ise üniversite sınavı hazırlıkları içerisinde. Kendini bildi bileli hep kitaplarla haşır neşir bir hayatı oldu. Ve eğitimine hala Van'da devam ediyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bir sevgi birde sevgisizlik! Sevginin yanında birde sevgisizliği konuşalım zira günümüzün en temel sorunu;

  Sıradan bir konuyu herkes gibi monolog cümlelerle anlatacağım gibi görünse de ben yine de bu temaya kendi penceremden bakıp kendi cümlelerimle izah etmekten sevinç duyacağım.

  Şimdi gelin hep beraber bu temaya birde benim gözümden bakalım.

  Bir sevgi birde sevgisizlik!
  Bir sevgi birde sevgisizlik!

  Sevginin yanında birde sevgisizliği konuşalım zira günümüzün en temel sorunu; SEVGİSİZLİK!

  Kime sorsanız sevgi işte; hoş olma, hoşnut olma, karşılıklı aşk, tutku, mutluluk gibi çok fazla sıradan tanım. Oysa şu temayı birde derinlikleriyle incelesek ne çok fazla detay var, ne çok fazla duygunun kaynaşmasıyla oluşuyor…

  Aşk çoğu zaman sevginin ilk akla gelen tonu, Sevginin en koyu bir o kadarda heyecan verici rengi. Kimi duygular bu duygu için bu duyguya tutsak. Özlem mesela hasret mesela hep aşka tutsak kalan duygular. Aşk işte nadir ve narin duygularımızdan.

  Anneye sevgi, aileye sevgi, hayvana sevgi hata felsefeye göre sıradan bir masaya bile sevgi duyulabilir. Çok kapsamlı bir mevzu ama ben yine de sevginin her türüne binaen gözüm kapalı şunu söyleyebilirim; seven insan sevgisini koruyup kollar, koruyup kollaman için cesaretinin olması lazım sen sevgin için içinde o cesareti barındırıyor musun? İşte mühim nokta bu.

  Birde şimdi sevgisizlik için bahis geçelim. Malum günümüzün temel problemleri arasında. Sevgi değil sevgisizlik öğretiyor hayatı,

  Sevilmeyen çocuk; okul hayatı başarısız, arkadaşlık ilişkileri zedelenmiş, sosyal hayatı sorunlu ve attığı her adımda özgüvensizdir.

  Bir sevgi birde sevgisizlik! Sevginin yanında birde sevgisizliği konuşalım zira günümüzün en temel sorunu;
  Bir sevgi birde sevgisizlik! Sevginin yanında birde sevgisizliği konuşalım zira günümüzün en temel sorunu;

  Hepimiz biliriz sevginin zorunluluğu yoktur hatta hep şöyle denir ; saygı duymak zorundayım ama sevmek zorunda değilim. Doğru zorunluluğu yoktur ama ya karşınızdaki insanın sevginize ihtiyacı varsa?

  İnsan sevilmek ister ve sevildiğini bildiği için hayata tutunur, amaç edinir ve bu amaç doğrultusunda özgür ruhlu bir birey olur, yani birinin sizin sevginize ihtiyacı var ve siz bunu ondan esirgiyorsanız ondan çok şey alıyorsunuz demektir: Özgüvenini, kararlarını, mutluluğunu ve en önemlisi de amacını alıyorsunuz demektir.

  Siz çok iyi bilirsiniz amaçsız insan ruhsuz beden misalidir. Ben yine de karşınızdaki insandan sevginizi Esirgemeden önce bir daha düşünmenizi öneririm. Sağlıcakla kalın hayatınızın her anında sevgi olması dileğiyle.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler