12.3 C
Ankara
18.2 C
İstanbul
18 C
İzmir
24 Eylül 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBeyni kandırma sanatı

  Beyni kandırma sanatı

  Beynimiz çok kuvvetli bir organımız. Onunla barış halinde olursak, onu iyiye odaklarsak kötü düşüncelerden kendimizi bir nebze de olsa kurtarmış oluyoruz. 'Hiç bir karanlık sonsuza dek sürmez.' Bu cümleyi beynimize de öğretmemiz gerekiyor.

  Avatar of ebru i̇ba
  Ebru İbahttps://haberton.com/
  Ebru İba, İstanbul'da yaşıyor. 6 yıldır İngilizce öğretmenliği yapıyor. Haziran 2021'de "BEN SANA GEÇ KALDIM" isimli kitabını çıkardı. Bir şiir kitabı da basım aşamasında. Üçüncü kitabını çıkarmaya çalışıyor. Yazı yazmayı ve film izlemeyi çok seviyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçinde bulunduğunuz anı bambaşka bir anıya dönüştürme yetisi beyni kandırma sanatı diyorum ben bu olaya.

  Hepimiz tahammülü zor şeyler yaşarız çoğu zaman. Üstesinden gelinemeyecek derecede ağır olur belki içinde bulunduğumuz sınav. Ama bilmeliyiz ki pes etmek aslında insan doğasına aykırı bir eylem. İnsanlar manevi olarak bir çok varlıktan daha dayanıklı olarak yaratılmışlardır. Sadece bunun farkında olmak gerekiyor o kadar.

  Beyni kandırma sanatı diyorum ben bu olaya. İçinde bulunduğunuz anı bambaşka bir anıya dönüştürme yetisi bu.

  Beynimiz çok kuvvetli bir organımız. Onunla barış halinde olursak, onu iyiye odaklarsak kötü düşüncelerden kendimizi bir nebze de olsa kurtarmış oluyoruz. ‘Hiç bir karanlık sonsuza dek sürmez.’ Bu cümleyi beynimize de öğretmemiz gerekiyor.

  Beyni kandırma sanatı
  Beyni kandırma sanatı

  Evet bunu dikte etmek hiç de kolay değil ve uzun zaman alıyor ama başardığımızda görüyoruz ki gerçekten de içinde bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun sonsuza dek sürmüyor ve beyinle anlaşma yapan insan her durumda galip geliyor. İki kolunu da kaybeden birisi ben artık böyle yaşayamam diye düşünmek yerine ‘Kendimi nasıl aşabilirim, eksiklerimi nasıl kapatabilirim?’ diye düşünüyorsa bu, insanların beynini ne denli güçlü bir şekilde kontrol ettiğinin göstergesidir. Ya da eşinden şiddet gören bir anne düşünelim pes edip hayatı bir kenara bırakmak yerine çocukları ve kendisi için ayakta kalmaya çalışıyorsa beyniyle iyi geçinen ve kötü durumu lehine çevirmeyi öğrenmiş demektir.

  Hiçbir karanlık sonsuza dek sürmez unutmayın.

  Beynimiz bize ait ve onu kontrol altına alabiliriz. Ne yaşamak istiyorsak bir süreliğine de olsa kendimizi o ana teslim edebiliriz. İnsan güçlü yaratılmış bir varlıktır çünkü fiziki ve manevi her açıdan düşündüğünüzden çok daha fazlasına sahipsiniz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler