16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanAyvalık'ta fırtına sonrası tekne sahipleri barınak istedi

  Ayvalık’ta fırtına sonrası tekne sahipleri barınak istedi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde dün 30 teknenin batmasına neden olan fırtına sonrası tekne sahipleri barınak istedi.

  Bölgedeki tekne sahipleri barınak yapılmasını istiyor.

  Ayvalık ilçesinde dün etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle 30 tekne battı, bazıları da zarar gördü. Fırtınanın ardından ilçede hasar tespit çalışması başlatıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi ekiplerinin temizlik çalışmaları ise sürüyor.

  Ayvalık'ta fırtına sonrası tekne sahipleri barınak istedi
  Ayvalık’ta fırtına sonrası tekne sahipleri barınak istedi

  Ayvalık’ta fırtına nedeniyle her yıl teknelerin zarar gördüğünü belirten tekne sahipleri barınak yapılmasını istedi. 27 metrelik teknesi sulara gömülen Özger Cömert, “Dün sabah beklenenden daha şiddetli bir fırtına oldu. Teknemiz parçalandı. Burada balıkçı barınağı, bir limanımız olmadığından dolayı her sene başımıza bu tür şeyler geliyor. Teknelerimiz zarar görüyor. En son bu kadar şiddetli bir fırtına 7-8 yıl önce olmuştu. Yine bu kış bir hortum olmuştu. Hortumda benim teknem değil ama başka arkadaşlarımızın tekneleri zarar gördü. Bu fırtınada benim hasarım çok büyük. Sigortam 10’da biri kadardı. Allah büyük, yenisini yapacağız” dedi.

  Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise, “Dün yaşanan afet sonrası enkaz kaldırma çalışması devam ediyor. Yaralar sarılmaya çalışılıyor. Ayvalık Belediyesi olarak sahadayız. Gerek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, gerek sahil güvenlik ekipleri, hep birlikte organize şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

  Balıkesir’in ayvalık ilçesinde dün 30 teknenin batmasına neden olan fırtına sonrası tekne sahipleri barınak istedi.
  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde dün 30 teknenin batmasına neden olan fırtına sonrası tekne sahipleri barınak istedi.

  Bugün Balıkesir Valimiz geliyor. Bundan sonraki süreçte bu tür doğal afetlere karşı alınabilecek tedbirlerle ilgili çalışmalarımız olacak. Ayvalık’ta denize olan ilgi artıyor. Bizim en büyük sıkıntımız, en kısa zamanda birden fazla balıkçı barınağına ihtiyacımız. En kısa zamanda bu devlet yatırımlarının Ayvalık’ta hayata geçirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler