14.8 C
Ankara
21.4 C
İstanbul
22 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarAnadolu'yu en saf haliyle anlatan Gönül Dağı dizisi

  Anadolu’yu en saf haliyle anlatan Gönül Dağı dizisi

  Avatar of akın özçelik
  Akın Özçelikhttps://haberton.com/akinozcelik
  Akın Özçelik, 1998 yılında Adana Feke'de dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünden mezun oldu, Dizi ve Filmlere olan ilgisini Edebiyat ile harmanlayarak Romanlar yazıyor.

  Son Dakika Haberleri

  TRT 1’de Anadolu’yu en saf en güzel haliyle anlatan Gönül Dağı dizisi sıcaklığı, merhameti, gelenek görenekleri ile ekranlara taşınıyor.

  Anadolu insanının bir sıcaklığı vardır sevinci, acısı , bambaşkadır bozkır gibi kokar…

  TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisi Cumartesi Akşamları Anadolu insanının sıcaklığını, merhametini, Gelenek göreneklerini, en saf en mükemmel haliyle ekranlara taşıyor.

  3 mucit kuzenin bozkırın ortasında onca imkansızlıklara rağmen yaptığı icatları bizlere hayatın ne kadar imkansızlıklar içinde olursa olsun hayallerimizi gerçekleştirmek için asla pes etmemeyi ve hayatımızın hayallerde kalmamasını bizlere gösteriyor.

  Dilek ve Taner’in çocukluk aşkı olup yıllar sonra tekrar bir araya gelip birbirleri ile olmaları aralarındaki sevgi bağının ne kadar güçlü olduğunu ikisi arasındaki duyguların yıllar geçse de hiç kaybolmaması ve önlerindeki engelleri Aşkları uğruna her zaman açmaları bizlere gerçek aşkın nasıl olması gerektiğini gösteriyor. Yeni sezonda dilek işi nedeniyle merkeze dönmek zorunda kalacak Taner ile dileği mesafeler ayıracak mı yoksa mesafeler Aşka engel olacak mi yeni sezonda hep birlikte göreceğiz.

  Dizide hareketleriyle söylemleri ve sempatik karakteriyle ramazan Anadolu insanın eğlenceli yanını bizlere gösteriyor “Köpek seni” , “ ne baki dayı- abla” sözleriyle ünlü Gedelli’nin muhteşem mucitlerinden biri. Asuman olan aşkıyla yanıp tutuşurken Asumanın ona gönlü olmaması Ramazanın onun için yaptığı fedakarlıklarla ve mücadelesiyle Asumanın gönlünü kazanması Aşkın mücadele ve zaman gerektirdiğini bizlere hatırlatıyor .Asumanın sınavı için aşkına mesafe koymak zorunda kalan Ramazanı Yeni sezonda yine bir fedakarlık sınavı bekliyor. Asuman kaymakamlık sınavını kazanmasıyla tayin olacaktır. Asuman Ramazanı bırakabilecek mi? Ramazan buna alışacak mi Hep birlikte yeni sezonda göreceğiz.

  Anadolu'yu en saf en güzel haliyle anlatan gönül dağı dizisi
  Anadolu’yu en saf en güzel haliyle anlatan Gönül Dağı dizisi

  Herkesin hayatında nasihat aldığı bir konuda doğru mudur yanlış mıdır diye danıştığı birisi vardır Ciritçi Abdullah da dizide verdiği öğütlerle ve sözleriyle Her sıkıntının her düşüşün bir hayırın başlangıcı olduğunu bizlere hatırlatıyor. Ciritçi Abdullah  Çocukken yaptığı yanlışın vicdan azabıyla yıllar boyunca yaşamış, Gönül dağından kopan her kaya parçası  ona yara olmuş. gönül dağının çobanı ona merhem olmuş. Onun Sözleri de gedelliye  ilaç olmuş.   “Bu hayattan ne öğrendin diye sorsanız bana, o kadar çok şey öğrendim ki. En çok hayal kurmayı öğrendim, defalarca yıkılsa bile, yılmadan usanmadan yeniden yeniden başlamayı öğrendim.”. “Bu hayatta ne öğrendin derseniz bana, Gönül Dağı’nın çobanından öğrendiklerimi söylerim. Ölmeyi öğrendim derim, en çok ölmeyi öğrendim…”

  Gönül Dağı. Bozkırda bir Anadolu masalı… Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir Gönül Dağı…

  Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir Gönül Dağı…

  Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir Gönül Dağı…

  Haftaya Bir sonraki yazımda  diğer karakterleri ele alacağım şimdilik sizlere inci misali türküsüyle veda ediyorum.

   Gönül dağı geçilmez ki sana geleyim
   Engel sarmış Berivan'ı yol görünmüyor
   Bi çare var mi ki şöyle ben de bileyim
   Rızasız bahçede neydim gül derilmiyor
   Saklısın yasaklısın yâr gözden ıraksın
   Aşk imkansızı severmiş sen de haklısın
   Gönül dağının ardında derin bir deniz
   Sevenler niçin kavuşmaz bu nasıl bir giz
   Gel tabip ol su derde yâr koyma çaresiz
   Görünmez yaraya neydim em sürülmüyor
   Saklısın yasaklısın yâr gözden ıraksın
   Aşk imkansızı severmiş sen de haklısın 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler