TRY - Türk Lirası
EUR
19,613
USD
18,638
GBP
22,732
CNY
2,678
5 Aralık 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAdapazarı'nda ki yangında 6 hektar alan yandı

Adapazarı’nda ki yangında 6 hektar alan yandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adapazarı’nda ki yangın yaklaşık 6 hektarlık ormanda etkili olurken, ekiplerin yaklaşık 3 saatlik çalışması ile kontrol altına alındı.

Adapazarı Bağlar Mahallesi’ndeki ormanda 15.30’da sıralarında başlayan yangın, kısa sürede geniş alana yayıldı. Ormandan yükselen dumanları görenlerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekibi geldi. Sakarya ekiplerine, çevre illerden de arazöz ve yangın söndürme araçları takviye olarak yardıma geldi. Alevlere yangın söndürme helikopter ve uçakları ile de müdahale edildi. Ekiplerin yaklaşık 3 saat süren çalışmasının ardından, yangın kontrol altına alındı. Yangının 6 hektarlık bir alanda etkili olduğu öğrenildi.

Adapazarı’nda ki yangında 6 hektar alan yandı

‘BAZI EVLERİ TEDBİR AMAÇLI TAHLİYE ETTİK’

Yangın bölgesine gelerek incelemelerde bulunan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “15.30 sıralarında gelen ihbar üzerine 10 dakika içinde bütün ekipler bölgeye geldi. 2 uçak, 2 helikopter, 10 itfaiye, 26 araç, 210 personel müdahale etti. Şu anda yangın kontrol altına alınmış durumda. Hızlı bir müdahale ile etrafı çevrilerek, kontrol altına alındı. Şu anda helikopterler de havadan müdahaleyi sürdürüyorlar. Ben geçmiş olsun diyorum mahallemize ve şehrimize.

Ekiplerimiz mücadeleye ve soğutma çalışmalarına devam edecekler. Tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Burada bir süre daha takip edeceğiz. Soğutma işlemleri de devam edecek. Yerleşim yerine yakın bir yerdeydi. Bazı evleri de tedbir amaçlı tahliye ettik. Ama yerleşim yerlerine yaklaşamadan ekiplerimiz müdahale ederek yangını durdurmuş oldu” dedi

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler