TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaAstro Logic - Astroloji - Burçlar7 Mart Haftası: Güneş, ilahi sevgi ile kavuşuyor!

7 Mart Haftası: Güneş, ilahi sevgi ile kavuşuyor!

Funda Habalı
Funda Habalıhttps://haberton.com/
Funda Habalı, Boğaziçi Ekonomi bölümü mezunu. Yurtdışında uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübesi var. İş seyahatleri ve gönüllü işler aracılığıyla sayısız kültürle tanışmış bir ''Dünya İnsanı''. Doğa hayranı. Hayvan dostu. Kader mi? Seçim mi? sorusuna cevap bulmak için astrolojiye yöneldi. Oğuzhan Ceyhan Ekolü İleri seviye Astroloji ve Kehanet sınıfında okuyor. Astroloji ile ilgili blog yazıyor ve karma tabanlı bireysel astroloji danışmanlığı veriyor.

Haftanın Öne Çıkanları

7 Mart Haftası: Güneş, ilahi sevgi ile kavuşuyor! Venüs ve Mars Kova Burcu’nda 

6 Mart Pazar günü Venüs ve Mars kol kola, Oğlak Burcu’ndan çıkıp, Kova Burcu’na geçiyor. Bir süre Kova Burcu’nda beraber seyahat etmeye devam edecek bu ikili. 

Venüs bir doğum haritasında bereket ve şans noktalarını gösterir. Para ile alakalı bir gezegen. Boğa Burcu’nun yöneticisi. Dişil enerji. 

Venüs paranın yanında aşk ve ilişkileri de gösterir. Uyumu gösterir. Sevgi dilimizdir, merhaba deme, sevgiyi gösterme şeklimizdir. Güzellik, estetik de Venüs’ün konusudur.  Ama asıl gösterdiği şey kişinin değer duygusudur. Ben değerliyim diyebilmekle alakalıdır. Kişi kendi değerini bildiği zaman, başkaları da bilir. 

Neyden zevk aldığımız, kimden hoşlandığımız, neye tutku duyacağımız da hep Venüs ile alakalıdır. 

Mars adım atmak, hareket etmek, eyleme geçmek, var olmak, girişimde bulunmak ile alakalı. Cesaretimiz. Elimizi masaya vurabilme gücümüz. Savaş enerjisi. Eril enerji. Öncü. Fiziksel arzu. Olumsuz etkiler aldığında ise, saldırganlık, kavga, dövüş ve çatışma göstergesidir. 

Satürn’e karmanın lordu deriz ama karmik problemlerin çoğu Mars ve Venüs’den kaynaklanır. Büyük bir arzu ve tutkuyla başlayan, ya benimsin ya kara toprağın repliğine bağlayan, sonu mezarda ve hapishanede biten ilişkileri düşünün. Ya da ilişkilerde aldatmalar, bu nedenle çekilen ızdıraplar. Bir anlık öfke ile hareket edip, karşısındaki bıçaklamaya kadar giden olaylar. 

Venüs ve Mars iki önemli kişisel gezegendir ve haritadaki yerleşimleri bize bir çok bilgi verir. Haritadaki Mars retroları, Venüs retroları, bu gezegenlerin Pluton gibi bir gezegenden aldıkları sert açılar ve daha bir çok gösterge bize doğum haritalarında karmik sorunlar hakkında ip uçları verir.

Kova Burcu kişisel egonun çözüldüğü yerdir. Hayatta şimdiye kadar “Ben” diyerek hareket eden insan, artık “Biz” demeyi öğrenmelidir. 

Mars Kova Burcu’nda özgürlük için mücadele eder. Bunu yaparken yumruklarından ziyade, aklını, fikrini kullanır. Akıl insanoğlunun en büyük silahıdır. Akıl olmasaydı bu kadar korunmasız bir varlık, türünün devamını sağlayamazdı. Çünkü bizim ne sert hava koşullarından korunmak için bir kürkümüz, ne avlanmak için sivri dişlerimiz, ne de kaçabilmek için kanatlarımız var. 

İnsanlık hayatta kalabilmek için, birlik olmak ve çevresini tanımak zorunda kalmış. Aklı ve hayal gücü en büyük silahı olmuş. Çiçeği, böceği, mevsim döngülerini, güneşi, ayı gözlemlemiş. Avlayacağı hayvanın davranışını, tabiatını öğrenmiş. İş bölümü yapmış. Yaşadığı toplumun içerisinde herkesin bir görevi varmış. Topluma uyum, hayatta kalmak için elzemmiş. Çünkü süreden ayrılanı kurt kaparmış. 

İlkel toplumlarda farklı düşünmek, bireyselleşmek, marjinal takılmak toplumdan dışlanmak riskini beraberinde getireceği için ölüm kalım meselesiydi. Halen günümüzde bazı toplumlarda bu böyle. 

Mars’a ve Kova Burcu’na dönecek olursak, Mars Kova’da bireyselleşmek ister. Farklı olmak. Geleneksel olandan sıyrılmak. Kendi farklılığını ortaya koymak, özgürleşmek ister. Sıra dışı ve geleneklere aykırı şekilde hareket etmek ister. Bu enerji doğru kullanıldığında zihinsel özgürlüğün getireceği yaratıcılıkla, icatlar yapılır. Keşifler yapılır. Enerji yanlış kullanıldığında ise, sırf farklı olmak için tuhaf tuhaf işlere kalkışan insanlar görürüz etrafımızda. 

Venüs de Kova’da, yine özgürlük ister. İlişkilerde bağımsızlık ister. İlişkiye yaklaşımı geleneksel değildir. Kendine ait bir alanı olsun, kendine ait bir yaşamı olsun ister. Geleneksel ilişkiler içersinde boğulabilir, sıkılabilir. Özgürlüğünün kısıtlanmasından korkarak ilişkilerden uzak kalmak isteyebilir. 

İlişkilerin yanında Venüs aynı zamanda uyum demektir. Terazi Burcu’nu yönettiği için diplomasi demektir. Barış demektir. Daha önceki yazılarımda Venüs’ü sıkça anlatmıştım. Venüs’ün ezoterik astrolojide farklı formları var. Nemesis Venüs, Afrodit Venüs ve Lucifer Venüs. Venüs zararda olduğu Oğlak Burcu’ndan çıktı. İleri pozisyona bir süre önce geçti ve hızlandı. Fakat halen Lucifer pozisyonunda. Öfke enerjisini içerisinde barındırıyor. Kavuştuğu Mars’ta zaten savaş tanrısı Ares. 

Mars Kova Burcu’nda özgürlük için savaşmak isteyecektir. Bunu yaparken, kas gücünden ziyade aklını kullanacaktır. Kova Burcu toplumsal bir burçtur. Ortak bir amaç uğruna, “BİZ” diyerek, ve insanoğlunun en kuvvetli silahı olan aklı kullanarak, bu savaş bütünün hayrına olacak bir şekilde sonlanabilir. 

Neden mi? Çünkü bu hafta Güneş, Neptün kavuşumu var Balık’ta ve Nisan ayında Jüpiter, Neptün ile kavuşacak Balık Burcu’nda. Bu ilahi kavuşumun elbet bir anlamı olmalı değil mi? 

Balık Burcu’nda Güneş – Neptün Kavuşumu

Bu hafta Güneş, Neptün kavuşumu etkisini hissediyor olacağız. Neptün Balık Burcu’nun yöneticisi ve bu kavuşum da Balık Burcu’nda gerçekleşiyor. Hem Neptün, hem de Balık Burcu maneviyatla ilgili, merhametle, ilahi sevgiyle. Sezgisellikle ve içe dönüşle alakalı. 

Neptün enerjisinin en güzel kullanımı içe dönmek, birlik duygusunu hissetmek ve hayır yapmaktır. Affetmektir Neptün. Hoş görülü olmaktır. Merhamet etmektir. Koşulsuz sevmektir. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmektir. Bitkiyle, hayvanla, insanla bütün olmaktır. Hayal kurmaktır Neptün, rüyalardır, ilhamdır. 

Enerjinin olumsuz kullanımında ise, kişinin farkındalığı yeterince gelişmemişse eğer, kişi gerçeklerden kaçabilir. Kimlik duygusunu tamamen kaybedebilir. Bağımlılıklarla kendini uyuşturabilir. Sorumluluklarından kaçabilir ve en uç noktada psikolojik rahatsızlıklar yaşayabilir. 

Neptün kavuştuğu her gezegenin enerjisini çözer. Dokunduğu her şeyi bulanıklaştırır. Güneş benliğimiz, kimliğimiz, egomuz. Yaşam enerjimiz. Neptün, Güneş ile kavuştuğunda benlik kavramı bulanır. Kişi kimliğini kaybedebilir. Kim olduğunu bilemeyebilir. Neptün sistir. Benlik, sisler arasında kaybolur. Bu noktada kişinin farkındalığı düşükse, zorlu bir süreç onu bekliyordur. Panik ataklar, kaybolmuşluk hali, gerçekle hayal dünyası arasındaki farkı kaybetmek, aldanma, yanılsama gibi durumlar öne çıkabilir.

Kişi benliğini tanımlayamadığında, benliğin sınırları da kaybolur. İlişkilerde sınır koymakta zorlanır. Hayır diyemez. Kendi ihtiyaçlarını yok sayıp, aşırı verici bir insana dönüşebilir. Bu da bir başkası için kendine ihanet etmek demektir. İyi niyeti ve fedakarlığı suistimal edilebilir, özellikle almaya alışmış, benmerkezci insanlarla ilişki içerisindeyseler. 

Hayat bu konuda çok cömerttir. Genelde baktığımızda çok veren ve çok alan insanların bir araya geldiklerini görürüz. Daha farklısı da düşünülemez zaten, çünkü taraflardan biri sadece ben diyorsa, bu insan, ancak ve ancak sınırlarını bilmeyen, fedakar biri ile bir ilişki yürütebilir. 

Unutmayalım, Mars ve Venüs’ün Kova Burcu seyirlerinde gökyüzü ilişkilerde bireyselliği, özgürlüğü vurguluyor. Bir başkası için kul köle olmayı değil. 

Neptün enerjisinin olumlu kullanımında ise kişi kendini akışa bırakır. Bu tarz bir teslimiyet yüksek bir farkındalık ve maneviyat gerektirir. Ben kimim diye sorduğunda kişi, içsel yolculuğu başlamıştır. Özünü bulmak için çıktığı bu yolda önce dünyasal kimliğinin çözülmesi gerektiğini bilir. Kendisi ile yüzleşmekten kaçmaz. Bu yolculuk manevi bir yolculuktur, içsel bir yolculuktur. Yolun sonundaki ödül ise çok büyüktür, insanın özünü bulmasıdır. 

Acaba bu kavuşum, içinde bulunduğumuz koşulları nasıl etkileyecek dersiniz? İlahi sevgi, birlik, bütünlük mü kazanacak yoksa sisler için de kaybolup yitecek miyiz? 

İnsan oğlunun özünü hatırlaması dileğimle. 

Merkür Balık Burcu’na geçiyor

10 Mart Perşembe günü Merkür Balık Burcu’na geçiyor. Merkür Balık Burcu’nda zarardadır. Yukarıda bahsettik, Neptün dokunduğu her şeyi bulanıklaştırır. Balık Burcu’nu da Neptün yönettiği için, zihin bu burçta bulanıklaşır. Rasyonelliğini kaybedebilir. Daha çok sezgisel çalışır. Fikirler yaratıcı olabilir ama uygulanabilirliği tartışılır.

Analitik düşünme yeteneği azalabileceği için ise aldanlamalara, aldatılmalara dikkat etmekte fayda var. Kişi, Merkür Balık etkisiyle kolay etki altında kalabilir. Bu dönemde rüyalar önemlidir, bilinç dışından mesajlar getirebilir. 

Rüyalarınıza dikkat edin, kim bilir ne haberler alacaksınız o rüyalarda! 

Herkese iyi haftalar,

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler