16.4 C
Ankara
19.3 C
İstanbul
22.3 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlar2115 yılında izlenebilecek bir film

  2115 yılında izlenebilecek bir film

  Avatar of arzu nas
  Arzu Nashttps://haberton.com/
  Arzu Nas, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nde Medya ve iletişim bölümü 4.sınıf öğrencisi. Manisa'da yaşıyor. Yeşilay topluluğu üyesi ve topluluğun çıkardığı e-dergide gönüllü yazarlık yapmakta. A2 İngilizce sertifikası ve Programatik reklamcılık sertifikası bulunmakta. Yaratıcılığını geliştirmek adına reklam yazarlığı yapabileceği yarışmalara katılıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Film tutkunlarının çoğu her yıl vizyona girecek filmleri merakla bekler. Bir de sevdiğimiz bir serinin devam filmi geliyorsa eğer günleri bile sayarız.

  İzlediğimiz fragmandan yola çıkarak da filmde neler olacağını, kimlerin rol alacağını ve konusunu az çok tahmin ederiz. Ancak öyle bir film var ki ne konusu, ne filmin türü, ne de oyuncuları belli değil. Bilinen ise, filmin 2015  tarihinde çekildiği ve 2115 tarihinde vizyona gireceği. Evet yanlış okumadınız,  “100 years”  filmi  2115 tarihinde vizyona girecek. 2021 yılında olduğumuza göre filmi izleyebilmek için 94 yıl beklememiz gerekecek gibi.

  Biz izleyemesek bile torunlarımızın izleyeceği bu filmin  yönetmenliğini Robert Rodriguez, senaristliğini de John Malkovich  yaptı.  “Being John Malkovich” , “Con Air” ve “ Bird Box” filimlerinden aşina olduğumuz John Malkovich,  “100 Years” isimli bu filmin hem  senaristliğini yaptı hem de başrolünde yer aldı.

  1 Film 3 Fragman

  Fransız yapımı  bu esrarengiz film için üç ayrı fragman yayınlandı. Bu fragmanlardan her biri, farklı bir geleceği  çağrıştırıyor. Bunun sebebi ise,  geleceğin şimdiden bilinmemesiymiş. Yayınlanan üç farklı fragmanın konuları ise şöyle; ya teknolojinin çok geliştiği ve teknolojinin esiri olduğumuz bir gelecek, ya teknolojinin yeterli seviyede olduğu bir gelecek, ya da binaların zamanında yıkılmasından sonra doğanın üstün gelip her yerin yemyeşil olduğu  bir gelecek…

  Söylenenlere göre ise,  gelecekte hangi konu gerçekleşirse o fragman kullanılacakmış.  Bilinen bir başka nokta  da, (fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla) iki oyuncunun kim olduğu. Bu iki ünlü oyuncu  ise : Shuya Chnag ve Makro Zaror.

  Kurşun Geçirmez Kasa (Kapsül)

  Bu film hakkında  bilinen en önemli nokta, filmin şu an kurşun geçirmez ve  dayanıklı bir kapsülde konyak ile muhafaza ediliyor olması. Peki konyak ne alaka ? konyak ve filmin alakası ise John Malkovich ve Robert Rodriguez’in “Louis XIII Cognac” isimli köklü bir Fransız  konyak firması ile ortaklık yapmasıdır. Bu firmanın ürettiği kaliteli konyakların, en lezzetli tadına ulaşabilmesi yaklaşık yüz yıl sürüyormuş. Yani kapsülün içine konulan konyağın en lezzetli zamanı ile kapsülün açılışını denk getirmek istemişler.  Ayrıca  bu firmada konyak yapan hiç kimse kendi yaptığı konyağı içemiyormuş. Çünkü yapılan konyağın yüz yıl kadar damıtılması gerekiyormuş. Bundan esinlenerek, filmin konulduğu kasaya( kapsül), konyak da koymaya karar vermişler.

  2115 yılında izlenebilecek bir film
  2115 yılında izlenebilecek bir film

  Kasa (Kapsül) Ne Kadar Dayanıklı?

  Bu kasa ; 1825  yılında kurulan, günümüzde güvenlik ürünlerinde dünya lideri olan Fichet – Bauche markasının, filmin muhafaza edilmesi için özel ürettiği ve fazlasıyla dayanıklı olan kasasıdır. Bu kasa fazlasıyla dayanıklı çünkü kasanın 2115 yılından önce açılması imkansız.  İmkansız olma sebebi ise, kasanın şifresinin ve anahtarının olmaması. 18 kasım 2115 tarihine ayarlanmış zamanlayıcısı sayesinde, yani tam yüz yıl dolunca bir güç kaynağından bağımsız bir şekilde, otomatikman açılacak.

  Metal Film Biletleri

  Peki bu film hakkındaki gizemler bitti mi? Tabiki de bitmedi.   Film için metal bin tane bilet bastırılmış ve konyak şişelerine  gelişi güzel yerleştirilmiş. Bu şişelerin kimlere verildiği ise büyük bir sır olarak saklanıyor. Şişeleri alan bu gizemli kişiler,  soyundan gelen torunlarına bu biletleri verecekler ve 2115 yılında bu şanslı kişiler “100 Years”  filmini izleyebilecekler.

  Reklam Kampanyası Mı ?

  Tahminler, bu olayın  Louis XIII Cognac isimli konyak firmasının akıllıca planladığı bir reklam kampanyası olması yönünde. Eğer bu olay planlanan bir reklam kampanyası ise çok zekice bir strateji kullanmışlar diyebiliriz. Bunun bir reklam kampanyası mı yoksa bizden sonraki nesillere, bizim dünyamızı anlamaları için yapılan bir film mi olduğunu şu an için bilemiyoruz. Gerçeği ise zaman gösterecek.  Ama büyük ihtimalle biz bu gerçeği öğrenemeyeceğiz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler